W które miejsce pojechać na egzotyczne wakacje?

Singapur
Egzotyka jest tym co nieznane, co pociąga nas swą odmiennością, co jest inne i niespotykane. Wielu, kiedy myśli o wczasach w egzotycznych miejscach kojarzy je w szczególności z tropikalnymi miejscami, błękitną, nieskazitelnie czystą wodą, niespotykaną roślinnością i architekturą, jak również z rodzimą, tubylczą ludnością. Najczęściej wybierają więc za miejsce podróży wyspy, położone z dala od cywilizacji, gdzie każdy może się w pełni zrelaksować i zapomnieć o codziennych kłopotach. Jednak egzotycznych miejsc jest dużo więcej. Wabią obcokrajowców swoją odmiennością, zarówno jeśli chodzi o kulturę, jak i styl życia.

Singapur
Autor: ninare
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym przykładem może być chociażby Singapur. Azja dla wielu Europejczyków pozostaje egzotycznym kontynentem, który kryje w sobie niezgłębione tajemnice. Singapur jest o tyle fantastycznym miejscem, że możemy wyszukać tu wszystko, czego dusza zapragnie – wspaniałe krajobrazy, niemniej wspaniałą architekturę i kulturę. Na pierwszy rzut oka to przede wszystkim nowoczesne państwo – miasto, w którym dominują wieżowce i niesamowita architektura.

Intrygują Cię przedstawione tu informacje? To rewelacyjnie – cieszy nas to! Wejdź więc do następnej strony oraz doczytaj również (https://www.coraltravel.pl/) świeże opisy.

Nic dziwnego, aktualnie Singapur jest jednym z najszybciej rozwijających się państw na świecie.

Mimo gęstej i wciąż rozrastającej się zabudowy, można mieć tu do czynienia z cudownymi widokami, bujną i egzotyczną roślinnością występującą w singapurskich parkach itd. Co więcej tutejsze władze starają się egzotyczną roślinność wpasować w krajobraz architektoniczny. Dobrym przykładem jest słynny hotel Poznań hotel centrum Marina Bay San znajdujący się nad zatoką. Udostępnia on rozległy basen na krawędzi dachu, z którego rozciąga się piękny widok na cały Singapur. W hotelu mieści się też park z egzotycznym ogrodem i tarasem widokowym.

Singapur
Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Źródło: http://www.flickr.com

Takich miejsc jak Singapur jest w Azji kilka. Jedne mniej, inne bardziej niesamowite stanowią świetną alternatywę dla znanych europejskich terenów. Warto przeznaczyć trochę czasu na poznanie tych obszarów i azjatyckiej kultury, bowiem jest to zupełnie inny świat, którym rządzą inne prawa i zasady. Taka egzotyczna wycieczka może być wspaniałą ucztą dla naszych zmysłów i wiele nas przy okazji nauczyć. Bez problemu znajdziemy interesujące wycieczki w te rejony w internecie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes