W naszym kraju jest dużo pozostałości po przemianie ustrojowej

konferencja
Po 1989 r. przechodziliśmy przemiany ekonomiczne. Można uznać, że była to jakiegoś rodzaju zawierucha zmieniająca dotychczasowe – wydawałoby się stałe – zasady. Zmiana systemu gospodarczego jest postępowaniem kosztownym, nie tylko finansowo, ale głównie społecznie. Okresowo zwiększa się bezrobocie, czy raczej ujawnia się tzw. zamaskowane bezrobocie. W naszym kraju w ostatniej dekadzie XX wieku trudności społeczne były duże.

konferencja
Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Metod na złagodzenie efektów transformacji było wiele. Jedne z nich to SSE, z wolnorynkowego punktu spojrzenia – dosyć cudaczny pomysł. Jest to dążenie do pogodzenia „ognia z wodą”, wolnorynkowego myślenia o gospodarce z bezpieczeństwem bytowym dawnej epoki.

Nie masz zamiaru zakończyć ciekawego zagadnienia na tym wpisie? Zatem zachęcamy do następnych – kliknij odsyłacz (http://ecosunset.pl/od-1-kwietnia-wnioski-w-programie-moj-prad-jedynie-online/) i przejdź na podobną witrynę.

Strefy ekonomiczne to wydzielone administracyjnie tereny, w których przedsiębiorstwa mogą liczyć na zwolnienia fiskalne i pomoc ze strony kraju na poziomie znacznie większym aniżeli jest to normalnie wykonywane. Lokuje się takie inwestycje w okręgach o znacznym bezrobociu czy zagrożonych takim zjawiskiem. Ich istnienie ma aktywować ekonomiczny rozwój regionu. Na pewno w tychże sferach konieczna jest infrastruktura do obsługi przedsiębiorców. Nie wystarczy bowiem wpisać w wyszukiwarkę frazy hotels in Rzeszow (przykład ), ażeby zaspokoić wymogi biznesmenów w dziedzinie usług administracyjnych.
Potrzebne na przykład będą sale konferencyjne. Rzeszów jest częścią najstarszej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obejmującej między innymi: lublin, Gorlice, Szczecin. Ta całkiem spora obszarowo sfera ekonomiczna wedle założeń zajmować się ma lotnictwem i przemysłem współczesnych technologii, nie jedynie w transporcie lecz dodatkowo informatyce. Taki zakres działalności sprawił, iż w skład tego organizmu gospodarczego włączono lotnisko Rzeszowskie. Z racji bliskości tak istotnego węzła transportowego rozwinął się tutaj rynek hotelarski oraz firmy proponujące sale konferencyjne (sala konferencyjna w hotelu Bristol).

konferencja
Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeszów rzecz jasna jest także bardzo atrakcyjnym miejscem turystycznym. Do najciekawszych zabytków należy Zamek Lubomirskich, skarb polskiego Baroku. Wart ujrzenia jest również klasztor Benedyktynów. Dla chętnych uczestników konferencji proponuję dyskoteki.

Czy pewne komentarze na temat (http://www.sigma-rachunkowe.pl/) owego wpisu Cię zaintrygowały? Więc będzie nam bardzo przyjemnie, jeśli dołączysz do nich również swoje oceny.

Rzeszowska SSE pretenduje do następczyni Centralnego Okręgu Przemysłowego, a więc największej inwestycji przemysłowej w Drugiej Rzeczypospolitej.

Źródło: www.bristol-rzeszow.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes