W podróż, byle jak najdalej, tylko właściwie gdzie? Jest wiele ciekawych propozycji, gdzie Ty byś preferował pojechać?

dalekie podróże
Czasem pojawia się takie pytanie, na jakie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. W sumie , jest sporo takich pytań, ale to tyczy się każdego z nas, gdyż każdy pragnie raz na jakiś czas udać się przed siebie, zapomnieć o dotychczasowym życiu, aby oddać się zasłużonemu wypoczynkowi. No więc pytanie jest na pozór bardzo proste, lecz w sumie nie da się na nie z łatwością odpowiedzieć. Gdzie najlepiej pojechać na urlop? O tak, już słychać wielogłos w tej sprawie, nie ma w tym nic dziwnego, kierunków jest naprawdę dużo. Właściwie w dzisiejszych czasach możemy pojechać w każde miejsce.

wakacje nad morzem
Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
W największej ilości przypadków jeździmy tam, gdzie zaproponują nam biura podróży. To są kierunki raczej dość znane. Najbardziej obecnie znana jest Chorwacja, ale często także wyjeżdżamy do Bułgarii, Hiszpanii, Grecji lub Turcji. Tam biura podróży oferują ciekawe pakiety i ciekawe ceny.

Dość powszechnym kierunkiem wycieczek są też kraje Afryki Północnej, szczególnie Tunezja. Te wszystkie jednakże oferty biur podróży są o tyle ciekawe, o ile preferujemy spędzić normalne wakacje. Co jednak, gdy na przykład pragniemy zwiedzić USA lub Australię? Jeżeli wybierasz USA.

Do wyboru mamy albo bardzo drogie oferty biur podróży, albo zorganizowanie wycieczki samemu. Mimo wszystko, tego typu wyjazd na pewno będzie słono kosztował, od samego lotu (nawet, kiedy są promocje) po nocleg w takim kraju. Skoro więc planujemy egzotyczne wakacje należy popatrzeć w stronę Azji, a konkretnie krajów, jak Tajlandia czy Sri Lanka. Oba te państwa są niesamowite i stosunkowo tanie jak na nasze zarobki. Oczywiście przelot będzie drogi, gdyż to właściwie bardzo odległe kraje, niemniej, na miejscu, noc w hotelu, jak i wyżywienie na pewno są na naszą kieszeń. Koniecznie musimy także popatrzeć na inne, mniej znane państwa, jakie nie widnieją za bardzo w ofercie różnych biur podróży. Przykładowo interesujące są kraje bałkańskie: Serbia, Albania czy Macedonia dalej do www.rego-bis.pl/nasze-kierunki-macedonia,5764.html.

Wiele osób świetnie zna Chorwację, ale inne bałkańskie kraje są zupełnie nieznane. Wiadomo, nie ma tam tak rozwiniętej turystyki, a co więcej te państwa nie są w Unii Europejskiej. Pomimo wszystko warto o tym pomyśleć. W ostatnich latach coraz więcej osób jedzie na Zakaukazie. Kraje jak Gruzja, Azerbejdżan czy Armenia są niesamowicie interesujące i bardzo stare, zachwycają każdego, kto kocha wyjątkowe zabytki, pyszną kuchnię i orientalny smak, jaki można poczuć na każdym kroku.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes