Samodzielna ekskursja górska

Góry zimą
Warto podróżować w pojedynkę. Nie ma znaczenia czy jesteś niewiastą, czy dżentelmenem, ile masz lat i jakie jest twe doświadczenie. Jeżeli czujesz, że na twojej drodze potrzebujesz samotności, po prostu zrób to i odważ się wyruszyć samemu.
wejdź na stronę po dodatkowe informacje
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Łatwo mówić, ale w jaki sposób się do tego zabrać? Jak rozpocząć swą samotna przygodę, gdy dotychczas podróżowało się jedynie w grupie? Poniżej porady, które mogą w tym dopomóc. Odnoszą się one do górskich wędrówek, jednakże większość z nich możesz bez problemu stosować też w trakcie podróży po obcym państwie.

Nie lękaj się podróżować w pojedynkę, jeżeli czujesz, że to uwielbiasz i tego chcesz, że leży to w twej naturze. Jeżeli odkryjesz, że podróżowanie w obecności innych nie przynosi ci frajdy, a nawet męczy, zwyczajnie spróbuj pójść własną drogą. Jeżeli nie masz żadnej praktyki w samotnych włóczęgach, zacznij od prostych oraz krótkich szlaków, z wolna zwiększając trudności oraz dystanse. Doświadczenie przychodzi z biegiem czasu a także przebytymi kilometrami. Nie wskazane jest skakać na zbyt głęboką wodę. W najlepszym wypadku zniechęcisz się pierwszym niepowodzeniem i nigdy więcej nie spróbujesz. Która trasa jest idealna, ażeby spróbować swej pierwszej, samotnej wędrówki? Zacznij od poznawania interesujących miejsc w twojej okolicy, nawet jeśli są to łatwe, nizinne trasy.

Koniecznie zobacz ten link (https://sportsevents.pl/organizacja-imprez-integracyjnych/wyjazdy-na-narty/), w którym również przeczytasz wiadomości traktujący o prezentowanej w tym artykule kwestii. Niewątpliwie jest tam coś ciekawego dla Ciebie.

Wybierz się tam na weekendową wyprawę z namiotem.

Jezioro w górach
Autor: Jayphen
Źródło: http://www.flickr.com

Weź ze sobą niezbyt ciężki namiot jednoosobowy. Gdy zauważysz, iż samotne wędrowanie jest tym, co kochasz, wybierz się w niskie góry, wydłużając dystanse i czasy jakie pokonujesz. Włóż wygodne buty north face, włóż do plecaka kurtkę przeciwdeszczową.

Zdobywaj wiedzę o miejscu, przez które idziesz. Zanim wybierzesz się samotnie w góry, przestudiuj mapy oraz przewodniki, oraz pogadaj z tymi, którzy już tam byli. Naucz się nawigowania z planem i busolą. Dowiedz się, jakie ewentualne niebezpieczeństwa można spotkać w drodze. W kłopotliwych sytuacjach takie przygotowanie procentuje.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę i przeczytać nowe artykuły na ten temat? To rewelacyjnie – kliknij zatem na hiperłącze do źródła (http://skalnik.pl/sprzet-zimowy/turystyka-zimowa/turystyka-zimowa-raki-raczki/raki-koszykowe) i wejdź do interesującej strony.

Nie bój się zgubienia, ale bądź na nie gotowy. Dobry globtroter to nie ten, który się nie gubi ale taki, który dysponuje wystarczającym rynsztunkiem, rezerwą paliwa oraz pożywienia, aby móc odnaleźć drogę bez pośpiechu, a w przypadku konieczności również rozbić namiot by przeczekać, aż mgła opadnie, a deszcz przejdzie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes