Wakacje inaczej

images
Przygoda, ach przygoda! Zbliża się lato, a razem z nim okres urlopowych wojaży. Nie wszystkim odpowiada spędzanie następnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych osób doskonałą alternatywą jest choćby wybranie się na biwak nad jezioro, albo w urokliwy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, po prostu przed siebie. Gdy chcemy urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy taką przygodę.

Biwak górą!

Jeziora Mazurskie
Autor: Saskia van de Nieuwenhof
Źródło: http://www.flickr.com/

W ogóle nie musimy dokonywać dziesiątek rezerwacji w hotelach, układać szczegółowego planu zwiedzania i trzymać się go co do minuty. Nie trzeba nic więcej niż plecak na plecach, otwarty umysł i uśmiech na twarzy. W dzisiejszych czasach sprzęt turystyczny jest lekki, zajmuje niewiele miejsca i o wiele łatwiej, dzięki temu wędrować. Nie trzeba targać ze sobą dużego namiotu z metalowym stelażem, można kupić niewielki, lekki i wygodny namiot (więcej – namioty biwakowe) typu igloo. Zmieniły się także plecaki turystyczne. Nie mają już ciężkich stelaży i twardych parcianych szelek obcierających ramiona po godzinie. Można obecnie znaleźć plecak świetnie dopasowany do budowy anatomicznej człowieka z odpowiednio regulowanymi szelkami i pasami biodrowym i piersiowym, które pomagają w odpowiednim rozłożeniu obciążenia. Dzięki takim rozwiązaniom nawet duży plecak jest wygodny. Dla zaciekawionych: .

Podobnie kuchnia turystyczna – w obecnych czasach to już nie duża i ciężka butla z gazem i głośno obijający się zestaw menażek. Mamy do dyspozycji niewielkie i lekkie butle, a menażki możemy zastąpić lekkimi i składanymi naczyniami turystycznymi wykonanymi z lekkich tworzyw sztucznych. Także aluminiowe sztućce i kubki możemy wymienić na lżejsze, łatwiejsze w transporcie. Zobacz dalej: jakie sandały do trekkingu?.

Jeśli tego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/JUNGLE-AQUA-PARK/19938/40-260834-24FF.html), który bez wątpliwości też przyciągnie Twoją uwagę.

Nowa era sprzętu turystycznego

Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz lżejszego i zajmującego mniej miejsca sprzętu turystycznego. Rozwój technologii pozwala na produkowanie kurtek Które można schować w kieszeni, albo leciutkich i niewiarygodnie ciepłych śpiworów. Oczywiście im nowocześniejszy i lżejszy sprzęt, tym wyższa cena, ale są to przedmioty, które w odpowiedni sposób użytkowane będą się sprawdzać nam przez długie lata.

Dobrze jest pojechać do uznanego sklepu i zapoznać z ofertą. W dzisiejszych czasach wakacje z plecakiem nie wiążą się już z koniecznością targania wielkich pakunków.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes