Wakacje niebawem, wyjazd zaplanowany, ale czy zabezpieczyłeś swój dom?

Sprawa ochrony domu przed intruzami nie dotyczy rzecz jasna jedynie wakacji, jednak bez wątpienia ten okres to czas, kiedy tym bardziej powinniśmy zatroszczyć się o to, aby podczas leżenia na plaży nie zastanawiać się, czy aby ktoś nie wynosi nam wszystkich rzeczy.

Jeżeli jeszcze nie macie właściwie zabezpieczonego domu (zobacz prowadnice łańcuchowe) to ostatni moment, by się za to zabrać. Nawet najporządniejsze drzwi można sforsować, z tego powodu może czas na monitoring domu? Rzecz jasna różnego typu alarmy do domu (zobacz kable elektryczne) można dostać już za kilkanaście złotych w składach budowlanych, sklepach z elektroniką, też w sieci.

Systemy zabezpieczające składają się zazwyczaj z czujników ruchu, w tym wypadku alarmy są uruchamiane przy próbie włamania, potem posiadacz jest informowany o tym fakcie SMS-em lub telefonicznie. Rzecz jasna, kiedy planujesz wyjazd musisz i tak wyznaczyć osobę, która w razie włamania zareaguje. Gdy preferujesz jednak całość przekazać w ręce fachowców, należy wyszukać firmę, jaka całościowo zajmie się ochroną domu, doczytaj . Zamontowanie czujników podczerwieni reagujących na ruch oraz magnetycznych, jakich wzbudzenie powoduje uruchomienie systemu, w przypadku podłączenia do stacji monitoringu oznacza interwencję pracowników ochrony. Jeżeli z jakiś przyczyn sami go uruchomimy, rzecz jasna alarm może zostać wyłączony przy pomocy specjalnego kodu znanego tylko mieszkańcom i tym, którym go zdradzimy.

System przeciwwłamaniowy
System alarmowy może być bezprzewodowy i przewodowy – ten drugi jest bardziej pewny, ale wymaga zainstalowania kabli pod tynkiem, trzeba się liczyć z nieodzownością wykonania małego remontu przy okazji montażu.

Kolejna sprawa to zdalny monitoring domu wizyjny. Po odebraniu sygnału alarmowego nawiązane jest połączenie wizyjne. Z pomocą przychodzi tu kamera ip. Dzięki łączu wizyjnemu da się zdalnie sprawdzić, jaki jest powód alarmu i w ten sposób wykluczyć zbędne wyjazdy grup interwencyjnych – przeczytaj informacje. Jeżeli w domu faktycznie jest włamywacz, patrol dzięki kamerom będzie miał wiedzę, w którym pokoju obecnie należy go się spodziewać.
Kamera ip powinna być dobrej jakości, spełniać pewne wymagania i posiadać odpowiednie certyfikaty.

Trzeba pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu domu, bo nalot intruzów może nas kosztować dużo więcej niż opłaty za monitoring domu.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes