Wakacje się zbliżają, czyli w naszych górach naprawdę można wypocząć

Wakacje nadejdą prędzej niż się nam zdaje. W związku z tym osoby, które chcą w jakiejś miejsce wyjechać, muszą już teraz zacząć myśleć o wynajęciu miejsca do spania. Pośród chętnie wybieranych w naszym kraju kierunków znajdują się góry. Nie wszyscy decydują się na jednak pełne ludzi Tatry. Udany urlop można spędzić też w Pieninach.

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Pieniny to jedne z naprawdę wyjątkowych gór na terenie Polski. Swoją wielką popularność zawdzięczają tak naprawdę słynnemu przełomowi Dunajca, który jest unikatowy nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Na wakacje w Pieninach decydują się osoby w naprawdę różnym wieku – .

Zaintrygował Cię nasz wpis? Więc zachęcamy Cię – przeglądnij nową witrynę i dokonaj oceny (https://www.rego-bis.pl/) naszych opisów. W przypadku jakiś zastrzeżeń – pisz!

Bez znaczenia jest to ile mamy lat i czy wakacje będziemy chcieli spędzić w Szczawnicy czy w Krościenku, warto odpowiednio wcześnie zabukować sobie miejsce do spania. Noclegi w Pieninach to rzecz jasna prywatne kwatery stojące na nieprawdopodobnie świetnym poziomie. Nie brak tu też domków, które pozostawiają turystom sporą dozę intymności. Domki dostępne są w różnych częściach tego kraju. Są idealne, jeśli na urlop chcemy wybrać się się sporą grupą. Noclegi w Pieninach to także luksusowe hotele, które są w stanie zagwarantować komfort na wysokim poziomie. Decydując się na nocleg w tego typu miejscu, należy mimo wszystkopamiętać, że będzie on nas naprawdę wiele kosztował. Im wyższy poziom prezentuje hotel, tym wyższa cena za dobę hotelową.

Zamek Niedzica, Pieniny

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Pieniny to region bardzo dobry dla osób którzy ubóstwiają piesze wycieczki. Licznie wytyczone w tym miejscu szlaki turystyczne nie pozwolą się nudzić. Najbardziej znany prowadzi przez Trzy Korony i Sokolicę, czyli najmodniejsze, ale równocześnie nie najwyższe szczyty Pienin. Najwyższym wzniesieniem w Pieninach jest Wysoka, o której naprawdę często ludzie zapominają. Dość ciekawym przeżyciem jest wdrapać się na nią od strony Wąwozu Homole. Przy idealnej pogodzie z Wysokiej rozciąga się widok nie gorszy niż z Trzech Koron oraz Sokolicy. Udając się na Trzy Korony, możemy wyruszyć możliwie jak najwcześniej. Ma się w takiej sytuacji możliwość na podziwianie zapierających dech w piersiach mgieł w Dolinie Dunajca. Na Sokolicy można z kolei zobaczyć najbardziej znaną sosnę w Polsce. Dużo osób dziwi się jak takie niewielkie drzewko jest w stanie tak doskonale radzić w trudnych warunkach.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes