Wakacje w Kołobrzegu

morze
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy można zrobić Wielkanoc nad morzem? Bez wątpienia ten okres kojarzy ci się z powtarzalnymi rytuałami, czyli na przykład obiadem z całą rodziną i pisankami. Mądrze jednak czasami zlekceważyć tradycje i zrobić coś świeżego. Powinno się pamiętać, że bycie niewolnikiem tradycji jest bardzo szkodliwe.

Nie posiadamy przecież żadnego obowiązku świętowania Wielkanocy każdego roku tak samo. No i wszakże nad morzem też są kościoły, można pomalować jajka i udać się, by poświęcił je klecha. W Wielkanoc każdy otrzymuje wolne – z jakiego powodu więc nie spędzić go na totalnym relaksie? Dotyczy to zwłaszcza pań, które zwykle są przymuszane do wyczerpującej roboty przy gotowaniu wielkanocnych potraw. To niesprawiedliwe, żeby pracować okrągły rok, a potem jeszcze harować przy garach, gdyż taka jest świąteczna tradycja.

plaża
Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com

Kołobrzeg to fascynujące miejsce, przez sporo mieszkańców naszego kraju nigdy nie widziane. O tą nadmorską miejscowość toczyło się sporo ciężkich bitew. W dwunastym stuleciu Kołobrzeg został zajęty przez kniazia Krzywoustego i w ten sposób całe Pomorze stało się nasze. W końcówce II WŚ znajdował się tu potężny ośrodek obronny Trzeciej Rzeszy. W bitwie o to miasto zginęło wielu Polaków i Rosjan. Da się zauważyć, że Kołobrzeg jest fantastyczną propozycją urlopową dla tych gości, którzy zarówno interesują się dawnymi dziejami i chcą powygrzewać się odrobinę na gorącej plaży.

Jeżeli chodzi o apartamenty nad morzem są tu zazwyczaj mocno zachęcające, a koszta nieduże. Możesz w tej miejscowości napotkać zarówno ekskluzywne hotele, jak i tanie domki letniskowe. Warto także poszukać w cyberprzestrzeni ofert ludzi, którzy podczas lata dzierżawią swoje lokale turystom.

Gdy zdecydujesz się odwiedzić Kołobrzeg, noclegi blisko morza stają się najlepszym wyborem. To oczywiste, że najkorzystniej jest, jeśli nie trzeba pokonywać wielu kilometrów idąc na plażę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes