Warunki wyboru mieszkania

Nie trać prądu na darmo
Niełatwo zdecydować się na najlepsze mieszkanie. Deweloperzy kuszą nowoczesnymi blokami, ale rynek wtórny może okazać się pewniejszy. Jeżeli decyzja już zapadnie, kupujących czeka szereg formalności.

Dom czy mieszkanie za milion
Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR
Rynek nieruchomości nie jest dzisiaj najsilniejszy, ale jednak Polacy kupują mieszkania Poznań, Wrocław i Kraków królują na rynkach regionalnych pod względem liczby nowych inwestycji. Wszyscy, którzy szukają lokum w wielkich miastach wahają się między rynkiem wtórnym a pierwotnym (więcej pomocy).

Przyjazny rynek pierwotny (informacje)?
Od połowy tego roku działa ustawa deweloperska, która wychodzi naprzeciw tym wszystkim noszącym się z zamiarem zakupu mieszkania z rynku pierwotnego . W miejsce tradycyjnej umowy przedwstępnej weszła umowa deweloperska, która ma postać aktu notarialnego, więc jest solidnym zabezpieczeniem. Oprócz tego inwestorzy są zobowiązani do otwierania rachunków powierniczych dla kupujących. Kupujący przekazuje więc konkretne transze na konto, a bank przekaże to inwestorowi – jeśli ma pewność, że budowa idzie zgodnie z planami. Warto wybrać typ rachunku powierniczego, bo tylko ten zamknięty może okazać się najkorzystniejszy. Dodatkowo koniecznością jest odpowiedni prospekt informacyjny, który kupującym ma podać deweloper Poznań i inne duże miasta już mają budowę osiedli według nowych zasad.

Może jednak rynek wtórny?
– Najnowsze inwestycje – Najnowsze inwestycje mieszkaniowe]Nieruchomości z rynku wtórnego kuszą możliwością wprowadzenia się od razu, a remonty często nie są konieczne. ]W tym przypadku z cała pewnością szczegółowo powinniśmy sprawdzić sprzedającego i poprosić o odpis z ksiąg wieczystych i stan zameldowania. Dobrze też poznać kto ma prawo do mieszkania, a upewnienie się o braku zaległości w opłatach także jest ważne.

Umowa przedwstępna może być aktem notarialnym, chociaż kupujący często wolą jedynie umowę cywilnoprawną. Należy wiedzieć o obowiązkowych wpłatach: podatek od czynności cywilnoprawnyc mieszkaniowe (rozwinięcie tematu strona przedsiębiorstwa Kancelaria Magdaleny Juszczak) e opłaty sądowe.

Inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu i Wrocławiu od dawna powstają na zielonych tereneach miast. Piękne osiedla są atrakcyjne dla młodych ludzi, a ustawa deweloperska daje nadzieję na spokojne transakcje. Rynek pierwotny będzie więc coraz popularniejszy.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes