Ważne jest ciągle doskonalenie!

rachunki
Fachowiec od HR w biznesie to ma kiepski los. Jak wiemy, człowiek jest głównym trybikiem w wielkiej biznesowej maszynerii. Należy najpierw przeprowadzić żmudny proces rekrutacji do pracy.

Bardzo trudno znaleźć człowieka, który może wziąć na siebie tak odpowiedzialne zadania, jak chociażby zarządzanie zmianą. Kiedy już kadra działalności zostanie zebrana, należy sprawować opiekę nad wszystkimi zatrudnionymi.
szkolenie
Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com

Głównym zajęciem człowieka od HR jest ciągle dbanie o podnoszenie kwalifikacji kadry. Dobry pracownik to taki, który jest zadowolony w pracy i cały czas poznaje nowe rzeczy, które powodują, że pracuje wydajniej. Dlatego szkolenia Kaizen dla pracowników są tak przydatne.

Ale nie jedynie szeregowi członkowie kadry wymagają podnoszenia kwalifikacji. Bywa, że sytuacja przedsiębiorstwa staje się niekorzystna i nieodzowne są osoby, które przeprowadzą profesjonalny konsulting (więcej o konsultingu). Zasadza się to na tym, że do korporacja zatrudnia niezależną agencję, która deleguję skład konsultantów, których zajęciem jest doradztwo szefostwu.

szkolenie iso
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Kompetentny consulting jest konieczny nie jedynie wtedy, kiedy przedsiębiorstwo wpada w tarapaty finansowe, ale też kiedy pojawia się jakaś opcja biznesowa. Najbardziej klasycznym przykładem tutaj jest fuzja 2 przedsiębiorstw – proces ciężki, który potrzebuje dużej liczby fachowych analiz.

Innym ciekawym sposobem na zwiększanie talentów pracowników jest szkoła coachingu . Coach jest przypisywany do danego pracownika (zazwyczaj na wyższym stanowisku), by kierować jego zachowaniami. Taki coach z początku przez parę tygodni ogląda swojego podopiecznego i gromadzi ważne informacje, a później przez dłuższy czas stara się powiedzieć mu, co warto zmienić. Chodzi tu nie jedynie o takie ścisłe umiejętności, jak np. zarządzanie procesami, ale również m.in. o stosunek do podwładnych. Nawet najzdolniejsi członkowie firmy mogą mieć jakieś minusy – dzięki wsparciu mentora można je skutecznie zlikwidować.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes