Wczasy w mieście

Kraków
Szukając miejsca do spędzenia urlopu, mieszkańcy Polski w większości przypadków wolą małe kurorty wypoczynkowe, głównie nad morzem i w górach. Takie kurorty w zasadzie w całości utrzymują się z turystyki – wytwarzania i handlu pamiątkami, pracy w restauracjach i hotelach.

Ciekawą alternatywą do tego typu wypoczynku jest spędzenie wakacji w większym mieście, gdzie turyści nie są otoczeni przez kramy z pamiątkami, noclegi są mniej kosztowne a żywność lepszej jakości. Główną zaletą takiego typu wypoczynku jest duży wybór sposobów spędzania wolnego czasu.

Małopolska zaprasza zwiedzających

Kraków

Jednym z najbardziej urokliwych miast turystycznych jest Kraków. Jest to drugie co do wielkości miasto w kraju, posiada więc świetną bazę hotelową i wiele restauracji. Wyszukując w sieci frazę „noclegi w Krakowie”, można uzyskać bardzo wiele ofert noclegowych. Poza dobrą bazą noclegową, Kraków oferuje cały szereg atrakcji dla turystów – liczne zabytki, pomniki, budynki oświatowe z Uniwersytetem Jagiellońskim na czele. Dodatkowo wypoczynek w Krakowie gwarantuje atrakcje kulturalne – teatry, kina, opery. Ze względu na korzystną komunikację kolejową, jest to również wspaniała baza wypadowa do górskich wycieczek. W niedalekiej odległości znajdują się do tego atrakcyjne, turystyczne miejscowości – Wieliczka czy Wadowice.

A może nad morze?

Jeśli jednak preferowany jest wypoczynek na plaży, można połączyć tę rozrywkę z pouczającym zwiedzaniem, na miejsce docelowe wybierając decydując się na Sopot. Jest to miasto położone w sercu Trójmiasta, będące jednocześnie najatrakcyjniejszym wizualnie miejscem w okolicy. Noclegi w Sopocie nie są wcale bardziej kosztowne od tych w małych miejscowościach, a opcji spędzenia wolnego czasu są nieporównywalnie większe.

Poszukujesz może kolejnych idei wiążących się z poruszanym w tym artykule zagadnieniem? Jest na to świetna metoda: kliknij tu i zobacz więcej w serwisie!

Sopot dysponuje piękną architekturą, dzięki czemu jest bardzo przyjazny dla zwiedzających.

Oprócz typowych sposobów organizowania czasu – w kinie, na plaży, w galerii (tanio muzyka dla galerii handlowych) sztuki, warto zapoznać się z sopocką ofertą barów i pubów. Sopot słynie w całej Polsce z bujnego życia nocnego. Każdy zainteresowany znajdzie tam coś dla siebie – są bowiem kluby oferujące dobre piwo, kluby muzyczne puszczające różnorodną stylistycznie muzykę i dyskoteki.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes