Wczasy w USA oraz Tajlandii – co pożądane byłoby zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na wakacje, z pewnością już wcześniej przygotowujemy sobie listę interesujących miejsc i zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych odszukamy niemało atrakcyjnych miast, ślicznych zabytków i intrygujących miejsc, jakie warto zobaczyć.

Rzecz jasna zwiedzenie całych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, wobec tego wskazane jest dowiedzieć się jakie najważniejsze i najciekawsze miejsca koniecznie musimy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA pożądane byłoby rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to przenigdy nie śpi, zaś Manhattan ciągnie rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku znajdziemy dużo niezwykle starych budynków, które zachwycą nas swoją fenomenalną architekturą. Intrygującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) wybudowana w 1878 roku oraz zachwycająca stylem neogotyckim.[

(dowiedz się więcej o naszych propozycjach)

Źródło: pixabay

Popularnym zabytkiem nowojorskiego miasta jest bez wątpienia Statua Wolności mierząca 40 metrów, a także dwa drapacze chmur znajdujące się w sercu Manhattanu – Chrysler Building oraz Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, jaką także warto odwiedzić, lecąc do USA możemy także zahaczyć o Waszyngton. Popularnym miejscem na spędzenie urlopu czy też wakacji jest też Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w cudne zabytki, malownicze miejsca iatrakcyjną historię. Sporo zabytków w Tajlandii pozostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, powinno się zobaczyć – strona – miasto Ayutthaya, w którym wolno podziwiać resztki kilku świątyń oraz pałacu królewskiego. Niegdyś miasto to było stolicą Królestwa Syjamu.

Kliknij ten odsyłacz, a potem zdobądź więcej szczegółów odnoszących się do rozpatrywanej w tym artykule treści. Uzyskasz wtedy większą wiedzę!

Mimo, że do tej pory nie odebrało swojej świetności, niewątpliwie powinno się je zwiedzić – zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje. Wielką popularnością wśród turystów cieszą się też rezerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, które leżą wzdłuż granicy z Birmą.

Zajmują one aż 600 tysięcy hektarów i można w nich zobaczyć naprawdę niemało fenomenalnych roślin i zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła i bawołów, to ledwo kilka atrakcji, jakie czają się w tych rezerwatach.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes