Tag Archives: wiedza

Po co robić kontrolę finansów firmy w dobrych czasach?

Ciężki okres załamania ekonomicznego może zniszczyć wiele pozornie prężnych działalności. Najważniejsze jest oczywiście prozaiczne szczęście, jednak nie można zapominać też o bezbłędności w finansach. Czasem pomyłki w prowadzeniu rachunków mogą spowodować, że przedsiębiorstwo wpada w kłopoty finansowe.

Rozwój zawodowy jako postęp osobisty – twoja pierwsza profesja

Rytm zmian cywilizacyjnych, przede wszystkim w wyniku postępu technologicznego powoduje, że człowiek musi elastycznie reagować na pojawiające się przekształcenia na rynku pracy i przystosowywać się do nowych wyzwań i wymagań. Łączy się z tym ciągłe uzupełnianie i rozszerzanie aktualnych kompetencji, przekwalifikowywanie się, a niekiedy nawet kilkakrotne zmienianie zajęcia.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami – warto zacząć organizować je już teraz!

Wakacje już blisko, z tego powodu już teraz należy przeglądnąć najnowsze oferty i zabrać się za planowanie podróży. Większość z nas organizuje dany czas z sporym wyprzedzeniem, nie tylko z uwagi na tańsze bilety, ale również z racji na wizję wycieczki, na którą wybierzemy się po ciężkim okresie pracy.

Turystyka – czy warto studiować?

Każdy absolwent szkoły średniej, który chce podjąć studia magisterskie, staje przed ważnym wyborem – który kierunek kształcenia wybrać? To zwłaszcza istotna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na następne kilka lat życia młodego człowieka ale także na następującą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich sezonach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.

Pożyczki gotówkowe z zaufanego źródła

Na dzień dzisiejszy w sposób bardzo dynamiczny rozwijają się różnorodne instytucje zarządzające finansami. Są to na przykład banki, których ilość również na terenie kraju stale rośnie. Oprócz banków jednak rozwojowi ulegają również instytucje pozabankowe, które również zajmują się obracaniem środkami pieniężnymi, a także udzielaniem świadczeń finansowych własnym klientom.

Jaki powinien być dobry przywódca

Bycie przywódcą to duża odpowiedzialność. To osoba, która ma poprowadzić grupę do zwycięstwa. Osoba, której wierzymy, iż w niełatwej sytuacji, będzie wiedzieć jak postępować, by nie ponieść porażki. To w końcu osoba, na którą zwrócone są oczy osób, które oczekują mocnego fundamentu, rozwoju, motywacji i nagrody.

Jak radzić sobie w pierwszej pracy i co należy wiedzieć rozpoczynając swoją przygodę na rynku pracy?

Rozpoczynając pracę powinniśmy zapoznać się z rynkiem a także podstawowymi pojęciami z tej dziedziny. Wiedza o prawach jak również obowiązkach pracownika nierzadko może nam się przydać, jeżeli napotkają nas różnego rodzaju problemy w pracy. Pierwsza praca to nierzadko nie lada wyzwanie dla młodych ludzi. Żeby ułatwić sobie trochę ścieżkę do kariery, warto dowiedzieć się jak powinna wyglądać dobra umowa i jakie opłaty ponosi się jeśli zostanie nam zaoferowana umowa zlecenie.