Tag Archives: wiedza

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami – warto zacząć organizować je już teraz!

Wakacje tuż tuż, dlatego już teraz należy przejrzeć najświeższe oferty i wziąć się za organizację podróży. Wielu z nas organizuje dany okres z dużym wyprzedzeniem, nie tylko z racji na tańsze bilety, ale również z uwagi na wizję podróży, na którą wybierzemy się po ciężkim okresie pracy.

Po co robić kontrolę finansów firmy w dobrych czasach?

Ciężki okres kryzysu gospodarczego może zatopić sporo z pozoru dobrze prosperujących działalności. Najważniejsze jest rzecz jasna prozaiczne szczęście, ale nie wolno zapominać też o bezbłędności w księgach. Często przeoczenia w prowadzeniu ksiąg mogą sprawić, że przedsiębiorstwo wpada w tarapaty na rynku.

WSTiE w Suchej Beskidzkiej – oferta edukacyjna

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej powstała w 2001r. jako szkoła prywatna. Szeroka oferta edukacyjna oraz wysoki poziom oferowany przez uczelnię sprawiły, że szybko zyskała uznanie wśród studentów, zostając liczącym się centrum edukacji.

Nowy Targ – przyjedź i zakochaj się w tym miejscu

Nowy Targ, miejscowość w województwie małopolskim, słynie z tego, że stanowi podstawowy punkt handlowy, transportu i przemysłowy Podhala. Już samo położenie miejscowościu zbiegu Białego i Czarnego Dunajca u podnóża Gorców, powoduje, że jest ona niewykle ładną okolicą, zarówno pod względem kultury, jak i przyrody.

Turystyka – czy warto studiować?

Każdy maturzysta, który chce rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed poważnym wyborem – jaki profil nauki wybrać? To zwłaszcza istotna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale także na następującą pracę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.

Satysfakcja pracowników metodą na podwyższenie wydajności przedsiębiorstwa

Prowadzenie przedsiębiorstwa nie jest banalną sprawą. Prezes bądź częściej dyrektor operacyjny ma obowiązek w swojej organizacji panować nad bardzo wieloma rozlicznymi zagadnieniami. Kieruje on nie tylko stroną finansową firmy, ale również technologiczną a także kadrową. Do głównych obowiązków dyrektora należy zadbanie o efektywność firmy. Można to zrobić na bardzo wiele przeróżnych sposobów, dla przykładu zadbać o to, aby przepływ materiałów i usług między przedsiębiorstwem a światem zewnętrznym zachodził w możliwie bezproblemowy sposób.

Budowa domu – w jaki sposób podejmować najistotniejsze decyzje dotyczące tej inwestycji, aby mieć pewność zadowolenia?

Budowa domu to niezwykle poważna inwestycja, która generuje duże koszty. Wiele osób, które decydują się na taki krok, zaciąga kredyty hipoteczne lub wydaje oszczędności swojego życia. Nie należy się w związku z tym dziwić, że każdą decyzję pragną odpowiednio przemyśleć, jako że świetnie zdają sobie sprawę z tego, że może ona mieć ogromny wpływ na rezultat ostateczny budowy.