Winchester Mystery House

images
W USA stoi najbardziej niesamowita rezydencja na świecie – siedlisko rodziny Winchesterów. Każdy, kto czytał w dziecięcych latach powieści o Indianach, bez wątpienia kojarzy słynną amerykańską korporację, która produkowała broń palną. Firmę w dziewiętnastym stuleciu otworzył Oliver Winchester, po nim robotę przejął jego dziedzic. I właśnie żona dziedzica zbudowała wielką rezydencję w San Jose. A co powoduje, że ten pałac jest tak niesamowity i znany wśród spragnionych ekstremalnych doświadczeń turystów?

Grzejniki Tetra marki Jaga
Autor: Jaga
Źródło: Jaga
Wdowa po właścicielu była przekonana, że dusze zabitych bronią z jej rodzinnej fabryki przyjdą się zemścić. To wtedy nic kuriozalnego, na przecięciu wieków rozwijał się mocno ruch poszukiwaczy duchów. Zdecydowała się zatem postawić gigantyczny dom, który wypełniły zwodnicze lustra, oryginalne meble i schowane korytarze. W Winchester House da się błyskawicznie zgubić, bo wszystko tam zostało pomyślane, by wepchnąć odwiedzających w konfuzję. Według wdowy też duchy zabitych się zgubią, nie docierając do niej samej i rodziny. Rzecz jasna nie można jednoznacznie stwierdzić, czy zamysł wdowy się sprawdził w praktyce.

Co frapujące, mimo tych dziwacznych wysiłków dom ma opinię nawiedzanego przez wiele upiorów. W minionym roku rezydencja została zwiedzona przez grupę sławnych łowców duchów, którzy kręcili tam show tv pt Ghost Adventures. Członkowie ekipy byli przekonani, że w pałacu znajduje się eteryczny tunel, którym podróżują byty duchowe pomiędzy odległymi miejscami na globie.

Obecnie rezydencja familii Winchesterów jest budynkiem zabytkowym, który znacznie ucierpiał przez dziesięciolecia. Na początku zeszłego stulecia przez region przeszło wielkie trzęsienie ziemi, które zniszczyło częściowo posiadłość. Po dworku prowadzone są liczne grupki gośc oglądających hipnotyczne lustra oraz wpędzające w zakłopotanie kurioza architektoniczne, ufundowane przez strachliwą wdowę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes