Własna działalność, dofinansowanie

fundusz
Niełatwo Ci odnaleźć się na rynku pracy? Czujesz pragnienie bycia samodzielnym i niezależnym? Masz oryginalny pomysł na własną firmę?
Odważ się na prywatną działalność! Zwłaszcza, iż osoby mające zamiar usamodzielnić się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu – urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz szklenia przygotowujące przyszłych chlebodawców.

A może jesteś już właścicielem firmy, ale chcesz bardziej „rozwinąć skrzydła”? Bez względu na to, czy zmagasz się z przejściowymi trudnościami z płynnością, czy też
fundusz
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

wkrótce masz zamiar poczynić wydatki na rozwój prowadzonej działalności, kredyt gotówkowy umożliwi Ci skuteczne zarządzakredyt (zobacz pożyczka pod zastaw działki)ynnymi środkami finansowymi firmy. Fundusze unijne na rozwój firm to szansa dla tych, którzy są zdeterminowani by powołać do życia własną firmę lub chcą modernizacji już będącego na rynku, lecz nie posiadają wystarczająco dużo własnych środków.

Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom idee własnego biznesu. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne bez wątpienia znacząco wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej postrzegania na rynku. Przypuszczając, że chociaż część tych osób będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie
firma
Autor: istock
Źródło: istockphoto.com

tworzyć nowe miejsca pracy dla bezrobotnych.

Pamiętajmy, że samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Główny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych środków razem z odsetkami.
Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność spora liczba osób decyduje się na ten krok z przekonaniem o jego sukcesie, dlatego…odwagi!

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes