Własna firma krok po kroku

Mocne wejście Twojej firmy
Mocne wejście Twojej firmy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zakładanie firmy, na przekór potocznego myślenia, wcale nie okazuje się takie ciężkie. Po prostu trzeba pamiętać o paru prostych stopniach. Poniżej krótki tekst, w którym nakreślone jest przejrzyście, jak to zrobić.

Spora część formularzy jest dostępna przez internet.https://www.pitprojekt.pl/e-deklaracje-pit-37/ pit projektPowinieneś wejść na portal na której znajdziesz ankieta Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wypełnienie dostępnej tam dokumentacji to rejestracja firmy w bazie REGON, wybranie formy podatkowej oraz zgłoszenie do bazy Urzędu Skarbowego. O ile posiadasz już numer NIP, zostanie on automatycznie przyznany twojej firmie. W formalnościach internetowych należy także określić rodzaj działalności – umieszcza się numer Polskiej Klasyfikacji Działalności, który musisz odnaleźć na stronie z wykazem.

Ważną instytucją, w której należy potem uzupełnić dokumentacje, jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na stronie internetowej Zakładu znajdują się szczegółowe instrukcje oraz dziesiątki druków do uzupełnienia. Krótko mówiąc – należy napisać za kogo zamierzasz odprowadzać składki ZUS – czy tylko za siebie (w przypadku jednoosobowej działalności), czy również za pracowników.

Jeżeli chcesz zatrudniać pracowników, następnymi urzędami do odwiedzenia są Państwowa Inspekcja Pracy oraz SANEPID. Oba miejsca trzeba zawiadomić, że właśnie pracować zaczyna nasza działalność gospodarcza. W sytuacji firm gastronomicznych obowiązkowe będzie wypełnianie dodatkowych dokumentów, ponieważ są one dokładniej dozorowane przez urzędy.

Dotacje unijne to niezwykła szansa dla biznesu, której nie wolno lekceważyć. Regulacje wspólnotowe to twardy orzech do zgryzienia, więc warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm doradczych, które wyręczają w kompletowaniu formularzy niezbędnych do otrzymywania dofinansowania z Unii Europejskiej. Jeżeli chcesz zrobić to samodzielnie, koniecznie zaglądnij na witrynę , na której znajdziesz praktyczne instrukcje oraz nowe informacje dotyczące wspólnotowego budżetu.

Na pewno masz ochotę przejrzeć komentarz z serwisu (http://amilado.pl/torby-medyczne/)? Jeśli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty zechcesz podzielić się z nami swą ocenę.

/J]

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes