Włosy kręcone mogą prezentować się rzeczywiście atrakcyjne, niemniej wymagają nadzwyczaj troskliwej pielęgnacji

loki
Włosy kręcone mogą wyglądać rzeczywiście atrakcyjne, jednakże wymagają bardzo troskliwej pielęgnacji, ponieważ najczęściej są zdecydowanie bardziej wymagające aniżeli włosy proste. Zniszczone, czesane na sucho loki zaczynają się puszyć, dzięki czemu cała fryzura traci swój kształt, z tego powodu osoby, jakie zostały obdarzone kręconymi włosami muszą wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, by wydobyć ich potencjał.

loki
Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (link do strony). Ogólnie, najlepiej jest decydować się na stosowanie tych kosmetyków, jakie zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do zwyczajnego użytku powinien być łagodny. Najczęściej zalecane są doskonałej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy ciśnieniomierze cena). Marka ma w swojej ofercie nie tylko szampony, ale także maski oraz odżywki, które należycie wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone z reguły są dosyć wysuszone z natury, w związku z tym regularne nawilżanie ma priorytetowe znaczenie dla ich kondycji. Dodatkowo, należy pamiętać, by włosów nie czesać na sucho, gdyż rozczesanie loków skutkuje trudnym do ułożenia puchem. Dobrze jest, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, od razu po myciu, na mokro. Jeśli włosy są rzeczywiście splątane, warto położyć odżywkę. (Nowość: farby do włosów online) Tym sposobem, po myciu loki ułożą się prawidłowo. Jest to praktyka powszechnie stosowana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna natomiast o wiele mniej niszczą włosy.

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto również prawidłowo zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu doskonale sprawdzają się odżywki silikonowe lub jedwabie do włosów. Osłaniają końcówki, które jako najstarsza część pasma są przeważnie najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, również rzeczywiście wrażliwe. Kobiety, które mimo prawidłowej pielęgnacji i czesania włosów „na mokro” w dalszym ciągu nie są w stanie wydobyć z nich odpowiedniego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Czasami bowiem konieczne jest profesjonalne pocieniowanie określonych warstw włosów, tym sposobem będą one lżejsze.http://optegra.com.pl/kliniki-optegra/wroclaw – polecane -Jest też sporo technik suszenia, jakich zadaniem jest podkreślenie skrętu, między innymi słynny już plunking. Generalnie, warto pamiętać, że wszystkie włosy mają swoje potrzeby, wobec tego należy je obserwować oraz sprawdzać, jakie kosmetyki czy sposoby pielęgnacji faktycznie przynoszą pożądane rezultaty. Więcej na stronie

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes