Tag Archives: Wnętrza

Garderoba, kuchnia, meble – kto o tym nie marzy!

Gdy planujemy zakup mieszkania, bardzo istotną funkcję odgrywa nie tylko wielkość powierzchni, ale jej rozłożenie. Posiada to niebagatelny wpływ przy praktycznej stronie takiego mieszkania. Nietypowe przestrzenie trudno zabudować. Przeważnie domagają się one specyficznych pomysłów. Najczęściej w podobnych sytuacjach z pomocą przychodzą sklepy meblowe, które oferują dobranie odpowiedniego umeblowania. Niebanalne rozwiązania to także pole do popisu dla naszej wyobraźni. Dzięki starannie dobranej zabudowie, możemy przemienić zwykle wnętrze domu w ciepłe gniazdko.

Czy warto zdecydować się na wytrzymałe drzwi wewnętrzne?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko współgrać ze stylem pomieszczenia, ale także być funkcjonalne. Jak nabyć najlepszy model?
Przede wszystkim istotne jest skrupulatne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi są dostępne w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Granit ma okazję być wykorzystywany w domu

Czy rozmyślaliśmy już z czego zrobimy parapety oraz blaty?

Meblujemy łazienkę w nowoczesnym stylu

Podczas projektowania łazienki, można zastosować wiele ciekawych pomysłów, które pozwolą na oszczędność miejsca, schowanie przedmiotów, które nie powinny być na widoku, a jednocześnie wykorzystanie prostych i często niskobudżetowych rozwiązań. Możemy sprawić, iż łazienka nabierze niezwykłego charakteru i nawet codzienna kąpiel będzie doznaniem jak w ekskluzywnym SPA.

Rozmaite drzwi do mieszkań

Drzwi wewnętrzne, jak sama ich nazwa wskazuje, znajdują się wewnątrz domu lub mieszkania. Ich główną funkcją jest izolowanie pomieszczeń od siebie. Czasami jednak przydatny jest w nich dodatkowy zatrzask lub innego rodzaju zabezpieczenie. Bywa też tak, że nietypowa forma wnętrza wymaga specjalnych drzwi. Tak jest między innymi w przypadku wnętrz znajdujących się na poddaszu, do których doprowadzone są strome schody albo drabina.

Kiedy warto korzystać z pomocy projektanta wnętrz?

Każdemu, kto chce odnowić swój dom, pojawia się w głowie myśl, o skorzystaniu z usług architekta, który szybko i efektywnie naniesie oczekiwane zmiany. Choć większość osób ma swoje własne preferencje oraz wizję wymarzonego mieszkania, to najczęściej jest dość ciężko realizować takie projekty samodzielnie. Proces ten wymaga sporo wysiłku w samo tworzenie projektu i w organizację prac remontowych.

Perfekcyjne i designerskie wnętrza w stolicy Dolnego Śląska – jak je zaaranżować

Kiedy marzy nam się cudowne mieszkanie albo cudowny dom najlepiej poprosić o pomoc profesjonalistów. Bo w rzeczywistości urządzanie mieszkania to sztuka. Często nie pamiętamy o tym, że istotny okazuje się każdy detal.