Wsłuchaj się w szum morza, poczuj siłę miast , nasyć się kolorami natury, uwolnij wyobraźnię poszukiwacza

wakacje nad Bałtykiem
Miękki piasek, parasol i leżak… Nadchodzi letnia pora. Duch urlopowego wypoczynku sprawia, że coraz częściej myślimy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj niezwykły, obdarowany cudownymi i różnorodnymi krajobrazami.

sprawdź koniecznie
Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie mniej jednak z urlopem bez wątpienia najmocniej kojarzy nam się Morze (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/polska/morze-baltyckie/) Bałtyckie (serwis informacyjny). Najistotniejszym wabikiem przyciągającym turystów na północ kraju jest Morze Bałtyckie- znajdź to. Największa liczba Polaków podejmuje decyzję o spędzeniu urlopu na piaszczystych plażach ogrzewanych letnim słońcem. Popularna w kraju kraina turystyczna, co roku zachwyca swoimi walorami turystów, którzy decydują się odpocząć nad Morzem Bałtyckim. Turystów przyciąga niesamowity klimat i świeże powietrze nasiąknięte leczniczym jodem.

Z każdego portu możemy wypłynąć w morze połowić ryby lub wypożyczyć odpowiedni sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże oferuje ogromną paletę sportów nadających się do uprawiania w każdej chwili. Za serce sportów wodnych uznaje się Sopot, w którym przeprowadza się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których na największą uwagę zasługują Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać jachtami, skuterami wodnymi, katamaranami czy stanąć do walki z wiatrem na kitesurfingu- Nie sposób przegapić interesujących atrakcji, które regularnie organizowane są w dużych ośrodkach Wybrzeża Bałtyku. Wyszczególnić można np. odbywający się w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.

nad Bałtykiem
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawy jest także Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego uznawane jest za jedno z piękniejszych w Europie. Chętnie wybierane przez Polaków, którzy znajdą tam prześliczne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem. Przy każdym większym uzdrowisku, znajdują się kilometry szerokich plaż, na których znalezienie zacisznego miejsca nie stanowi problemu, wystarczy tylko unikać głównych wejść na plaże. Przy głównych drogach łączących poszczególne uzdrowiska rozmieszczone są parkingi i wytyczone dróżki, którymi można przedostać się na dzikie plaże, gdzie nie ma masy ludzi, zgiełku i zażywanie słonecznych kąpieli w swobodnej atmosferze jest bardzo przyjemne.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes