Cudowna podróż na Dolny Śląsk, pełna niesamowitych krajobrazów i atrakcji turystycznych

Dolny Śląsk to idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek. Wspaniałe krajobrazy a także leśne szlaki rok rocznie przyciągają turystów w te tereny. Warto więc wybrać się tam, choć raz, żeby zobaczyć wspaniałe atrakcje.

Szklarska Poręba - wodospad

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wybraliśmy Dolny Śląsk jako kierunek naszej wycieczki, najlepszym miastem na przystanek będzie Szklarska Poręba. Miasto to bardzo często odwiedzane jest przez miłośników narciarstwa oraz turystów kochających piesze wycieczki po górach. Chcąc zarezerwować noclegi w mieście Szklarska Poręba hotele (coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/SEAGULL-BEACH-RESORT—CLUB-/181/40-1501-24FF.html) oferują nam mnóstwo ciekawych ofert, szczególnie w okresach wakacyjnych, gdy stoki pozbawione są osób jeżdżących na nartach. Wybierając hotele w Szklarskiej Porębie będziemy mieć blisko tak samo do Karkonoszy jak również do Gór Izerskich, a okolice tego miasta na pewno będą pełne różnego typu atrakcji dla odwiedzających. Pięknym miejscem jest niewielki rynek, który otaczany jest przez kamienice, różnego rodzaju restauracje jak również szklarska hotele BossaNova poza atrakcjami dla narciarzy ma do zaoferowania mnóstwo innych atrakcji- historycznych oraz kulturowych.

Po zobaczeniu miasta, w którym nocujemy można wybrać się na wędrówkę po Karkonoszach. Najpopularniejszym miejscem na pewno jest Śnieżka, którą powinniśmy odwiedzić. Nieważne jaka jest pora roku, Karkonoski Park Narodowy zachwyca nas cudownymi widokami i leśnymi szlakami, które zadowolą każdego turystę.

Karkonosze

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Możemy zobaczyć niesamowite wodospady i ciekawe formacje skalne znajdujące się na obszarze Parku Narodowego. Miejsce to jest rajem tak samo dla narciarzy jak i dla turystów uwielbiających piesze wędrówki po górach. Wizyta w województwie dolnośląskim jest też doskonałą okazją, żeby odwiedzić sąsiadów z Czech, gdyż granica jest bardzo blisko. Można zaznajomić się z czeską kulturą jak również tradycjami a także poznać regionalną kuchnię w sąsiadującym państwie.

Przepiękne krajobrazy Dolnego Śląska sprawią, że zapragniemy wrócić w to miejsce po raz kolejny. Wycieczka pełna atrakcji turystycznych jak również pięknych widoków na trasach turystycznych z pewnością będzie udana niezależnie od pory roku.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes