Wsparcie dla rolników – co charakteryzuje kredyty dla nich?

Unia jest ogromną szansą dla rolników. Przede wszystkim wspiera ich w otrzymaniu dofinansowania, bez jakiego często nie daliby sobie rady. Na jakie kredyty można liczyć i co należy zrobić, by je uzyskać?

Dotacja z Unii

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od kredytów na start. Skierowane są do młodych rolników, którzy mają w planach uruchomić swoje gospodarstwo. Dzięki specjalnemu programowi nie muszą martwić się brakiem funduszy, ponieważ nie da się zaprzeczyć, iż zakup ziemi bądź wymaganych do prac maszyn jest niesłychanie kosztowny. Cena za jedną maszynę może przewyższyć nawet sto tysięcy, a to kwota praktycznie nieprawdopodobna do nazbierania przez młodego człowieka.

A sto tys, to jedynie początek, więc wskazany kredyt jest wielką możliwością na urzeczywistnienie swoich planów oraz osiągnięcia sukcesów na tym trudnym, ale bezustannie przyciągającym wiele osób polu. Unia oferuje również pieniądze (zobacz pożyczki pod zastaw mieszkania) dla doświadczonych rolników, jacy już od pewnego czasu prowadzą swoje gospodarstwo oraz potrzebują pieniędzy np. na kupno nowego ciągnika, wykonanie następnej linii produkcyjnej lub postawienie budynków niezbędnych do zmagazynowania zebranych plonów. Unia częstokrotnie stawia ściśle ustalone wymogi, np. kupowane maszyny nie mogą być więcej niż pięcioletnie lub pochodzić od właściciela, który także nabył je ze środków unijnych.

Gotówka

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Niniejsze wymogi nie są ciężkie do wykonania, lecz należy o nich pamiętać. Czas kredytowania w przypadku unijnych propozycji zwykle jest długi i wynosi nawet paręnaście lat. Spłatę da się rozłożyć na dogodne raty, aby zbytnio nie przeciążać budżetu. Czasem wymagane jest wpłacenie wkładu własnego. Co ważne, z propozycji mogą korzystać nie tylko rolnicy działający na większą skalę, np. w przemyśle przetwórczym, lecz także rolnicy indywidualni. By zacząć starania o kredyt, należy złożyć odpowiedni wniosek w ściśle określonym terminie.

Co jakiś czas bowiem rozpoczynane są konkretne programy, na przykład tak jak wspomniano wcześniej, na start dla nowych rolników. Dobrze jest dowiedzieć się o nowe inwestycje, by nie przeoczyć ich, jeżeli mamy plan z nich skorzystać. Powinno się korzystać ze wsparcia dla rolników, aby móc urzeczywistniać swoje zamierzania oraz skutecznie działać. Efekty nie zawsze przychodzą od razu, lecz z pewnością z czasem zauważymy rezultaty dofinansowania oraz osiągniemy cele, jakie sobie postawiliśmy.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes