Kontrakt z jednostką samorządu terytorialnego – jak sobie radzić z wymogami formalnymi?

Dotacje unijne
Podejmując współpracę z władzami samorządowymi, należy liczyć się z wymogami otrzymania specjalnych zabezpieczeń kontraktu, a także z wieloma innymi wymogami formalnymi. Aby nie zginąć w gąszczu papierów, dobrze jest zasięgnąć profesjonalnej porady.

Unia Europejska
Dopóki nie rozpoczynamy współpracy z jednostką samorządu terytorialnego, nie mamy pojęcia, jak wiele formalności należy dopełnić, żeby realizacja kontraktu była zgodna z ustawą. A jest to bardzo ważne, szczególnie w sytuacji, kiedy jednym z naszych działań jest pozyskiwanie dotacji unijnych. Władze jednostki terytorialnej mają prawnie zapewnione, iż podpisując z nimi kontrakt, zobowiązujemy się wprowadzić zabezpieczenie kontraktu. Chodzi o to, iż pewna ustalona kwota przekazywana jest zamawiającemu.

Środki te zostają zamrożone na czas realizacji inwestycji.

Naturalnie, że w internecie odnajdziesz dające do myślenia treści.Na omawiany temat również przeczytasz intrygujące informacje – sprawdź to I przejdź do treści!

Pewna część jest odzyskiwana, gdy podczas odbioru ustalone zostanie, że inwestycja nie posiada uszkodzeń, natomiast pozostała kwota zatrzymywana jest na pokrycie kosztów naprawy usterek, mogących powstać w późniejszym terminie. Za każdym razem przekazanie lub odzyskanie kwoty wiąże się z wypełnieniem odpowiednich papierów, dlatego dobrze jest zatrudnić firmę, której zadaniem będzie obsługa kontraktu, rozumiana jako dopilnowanie, żeby wszystkie formalności zostały dopełnione.

Firma nie musi posiadać własnych środków finansowych, żeby wziąć udział w przetargu publicznym. Jeżeli nie stać nas na opłacenie gwarancji wadialnej, istnieją dwa rozwiązania: jednym jest pozyskiwanie dotacji unijnych, drugim kredyty (zobacz pożyczki pod zabezpieczenie) inwestycyjna.

Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Jeśli współpracujemy z firmą, której zadaniem jest obsługa kontraktu, możemy zasięgnąć porady na temat tego, jaka forma finansowania inwestycji będzie dla nas najbardziej opłacalna. Takie przedsiębiorstwo z pewnością pomoże nam również w dopełnieniu wymaganych formalności i chodzi nie tylko o zabezpieczenie kontraktu, ale także o wszelkie inne potrzebne dokumenty.

Takie fachowe doradztwo to nie tylko zapewnienie, że nasz brak wiedzy nie doprowadzi do powstania problemów prawnych, ale i oszczędność, można bowiem ominąć część procesów formalnych, za które w normalnych okolicznościach trzeba uiszczać opłaty operacyjne.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes