Tag Archives: wydatki

Szybka pożyczka na drobne potrzeby

Nie za każdym razem jesteśmy w stanie z góry przewidzieć wszystkie nasze wydatki. Zdarzają się takie zdarzenia w życiu, które potrafią nas bardzo zaskoczyć. Niezwykle częstym powodem niespodziewanego malowania jest zalanie naszego gniazdka przez sąsiadów. Może to być również spowodowane awarią lub uszkodzeniem instalacji. Gdy kapie nam na głowę woda, nie zastanawiamy się długo. Im szybsza reakcja, tym mniejsze potem straty.

Zewnętrzne usługi księgowe w Warszawie – wygoda, czy moda? Korzyści płynące z zewnętrznych usług rachunkowych

W każdej firmie, bez względu na branżę, istnieją takie sektory, których prace można zlecić firmie zewnętrznej. Czy to się naprawdę opłaca? Jak wybrać odpowiednią firmę? Jakiego rodzaju usługi warto zlecić na zewnątrz?

Jeśli za granicę, to tylko przez Niemcy

Podróże zagraniczne stały się aktualnie bardziej wybierane niż kiedyś. Co sezon masy obywateli RP nastawiają wewnętrzny kompas w stronę wyczekiwanego odpoczynku. W grupie częstokroć wybieranych kierunków znajduje się wektor Dominikana z Niemiec i Kuba z Niemiec.

Z jakiej przyczyny wskazane jest zachowywać dokumentację odbieraną od chlebodawcy

Słuchając ostatnio serwisów ekonomicznych możemy odnieść wrażenie że wbrew rozpowszechnionym sądom żyje się nam coraz lepiej. Rośnie konsumpcja wewnętrzna, a to znaczy iż wydajemy więcej. Zarazem mamy stosunkowo niską inflację. Duża część tychże wydatków to potrzeby wykraczające poza podstawowe i to niezależnie od tego czy zarabiamy 3500 brutto czy też tyle ile wynosi najniższa krajowa. Dlaczego zatem mamy inne odczucia? Mym zdaniem dlatego iż nie przywiązujemy wagi do edukacji ekonomicznej i nie rozumiemy jej reguł czego dowodem może być to że dopełnia się rok podatkowy więc zaczynamy dopiero dzisiaj interesować się swoimi finansami, na co dzień niestety nie przywiązujemy wagi do tego w jaki sposób realizuje swe obowiązki nasz chlebodawca. Większość z nas jest zadowolona iż na konto bankowe regularnie wpływa wynagrodzenie.

Co zrobić, żeby tanio pojechać do egzotycznego miejsca? Czy opłaca się w tym sensie korzystać z ofert last minute?

Sporo osób chciałoby, żeby na upragniony wypoczynek wybrać się w czasie wakacji. Kurorty za granicą mają wtedy zatrzęsienie turystów, którzy tak samo jak my, chcą spędzić kilka tygodni w cudownych miejscach albo zwiedzić ciekawe destynacje. Nie każdy natomiast będzie mógł wyjechać latem, pytanie więc pozostaje: czy warto to robić nie w sezonie?

Opodatkowanie kartą skarbową a zatrudnienie fachowców na umowę cywilnoprawną. Czego nadal nie wiemy?

Karta podatkowa jest najprostszą odmianą opodatkowania. Podatnicy korzystający z niej posiadają mnóstwo przywilejów i uproszczeń, ale w podobny sposób ograniczeń. Nie muszą przykładowo prowadzić ksiąg fiskalnych, jak również składać jednoletniego zeznania o dochodach, co jest zadecydowanym plusem. Jakkolwiek, z drugiej strony zasadniczą barierą przy opodatkowaniu kartą są ograniczenia w idei zatrudniania fachowców.

Jakim sposobem widocznie zaistnieć na rynku pracy?

Nie od teraz wiadomo, że człowiek do należytego działania w otaczającej go realności jest zmuszony do odnalezienia miejsca zatrudnienia. Jest to połączone z uzyskiwaniem przez nich środków płatniczych, jakie pozwalają na spełnienie naszych elementarnych życiowych potrzeb.