Wyjazd do Ziemi Świętej – co warto zwiedzić w Izraelu i którą firmę wycieczkową wybrać

Miejsca kultu religijnego odwiedzane są przez licznych żarliwych wiernych. W Polsce jest co najmniej kilka miejsc, które są obowiązkowe do obejrzenia dla wszystkich aktywnych pielgrzymów.

Lecz dopiero wycieczka do Izraela, do miejsca, gdzie urodził się i żył Jezus jest spełnieniem marzeń wielu takich osób. Jednak ze względu na wysokie koszty niewielu z nich będzie się udawać spełnić te marzenia. Izrael (rekomendują nas) położony jest kilka tysięcy kilometrów od Polski, w związku z czym niezbędny będzie lot samolotem.

Czy artykuły zaprezentowane na tej witrynie restauracje mikołajki w pełni Cię zadowoliły? Mamy nadzieję, że tak. Jednakże, jeżeli pragniesz więcej, to najedź tu.

Koszt wycieczek do Izraela rozpoczyna się od dwóch tysięcy za tydzień, jeśli będzie się chciało dłużej zwiedzać, to cena może wzrosnąć o kolejny tysiąc złotych. Wycieczki takie organizowane się przez wszystkie dobre biura turystyczne. Dużo propozycji mają również niewielkie firmy które się specjalizują w wyjazdach religijnych, ich oferta często jest dużo bardziej atrakcyjna, niż to co mogą zaproponować inni organizatorzy. Wycieczki organizowane są praktycznie przez wszystkie miesiące, więc bez żadnych problemów da się sobie dostosować termin do swojego urlopu.

Typowa wycieczka do Ziemi Świętej składa się z kilku żelaznych punktów. Przelot do Tel Awiwu trwa około czterech godzin, i po dotarciu na miejsce już w tym samym dniu zacząć można zwiedzanie. Niektóre biura wybierają na samym początku Nazaret, inne wolą zacząć od Betlejem, ale koniec końców bez względu na plan wycieczki obie te miejscowości powinny zostać obejrzane.

Koniecznym punktem każdej wycieczki będzie Jerozolima – w związku z dużą ilością miejsc do odwiedzenia przeznacza się na nią dwa pełnie dni. Przebywając na terenie Jerozolimy powinno się koniecznie zobaczyć Grób Maryi, Górę Synaj i Ogród Oliwny, chętni będą też mogli wziąć udział w drodze krzyżowej. Zależnie od operatora, którego się wybierze na wycieczkę będzie jeszcze dużo innych istotnych dla wierzących miejsc. Z reguły wyjazdy do Ziemi Świętej mają dość napięty harmonogram, więc nie ma zupełnie miejsca na błogie lenistwo. Ale koniec końców na tego typu wyjazdy jadą ludzie, którzy dokładnie będą wiedzieli co na nich będzie.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes