Wynajem mieszkań w Szczecinie. Wynajem bezpośrednio od agencji czy właściciela?

apartament
Wielu z nas w czasie swojego życia, z różnych powodów zmuszonych jest zmienić miasto zameldowania. Przeprowadzamy się do dużych miast aby zacząć studia, z powodu zmiany miejsca zatrudnienia, sytuacji rodzinnej lub innych pobudek osobistych.

Często początkowo decydujemy się na wynajęcie lokum, Polsce. Nie charakteryzuje się aż tak sporą popularnością jak Kraków czy Pozna, dlatego koszty za wynajem są tu znacznie niższe.
słoneczny apartament
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wybieramy się do tego miasta na niedługi, paromiesięczny termin, w celach zarobkowych, warto skorzystać z ofert agencji, trudniących się odstępowaniem mieszkań na wybrany przez nas czas. Jeśli mamy dużą kwotę odłożoną na ten cel, należy poszukać anonsów przez agencję nieruchomości. Jeśli nie znamy żadnej w tym mieście, warto wspomóc się siecią online. Umieszczając w wyszukiwarce zdanie „wynajem apartamentu w Szczecinieodszukamy mnóstwo ofert, możemy przebierać w kosztach i lokalizacji. Również w pojedynkę możemy rozpocząć szukanie, jednak będzie to wymagało większego nakładu czasu, jednak unikniemy kosztów manipulacyjnych.

apartamenty mieszkalne
Autor: Mark Hogan
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony w przypadku wynajmu długoterminowego, sytuacja jest prostsza. Właściciele chętniej zawierają kontrakty tego rodzaju, gdyż nie muszą co chwilę martwić się o odnalezienie kolejnego chętnego na mieszkanie (przykładowy luksusowe apartamenty nad morzem sprzedaż). Tutaj także warto posiłkować się agencją, szczególnie jeśli chodzi nam o lokale z najlepszej półki. Agent zrobi wszystko za nas, przedstawi nam konkretne oferty, nam zostanie tylko obejrzeć wybrany apartamenty na sprzedaż morze i podpisać umowę.

Jeżeli jednak nie uśmiecha nam się płacenie prowizji agencji, możemy przejrzeć oferty pochodzące bezpośrednio od właścicieli. Tutaj także pomocna będzie przeglądarka, jednak zamiast wpisać zdanie „apartamenty Szczecin wynajem”, dobrze skoncentrować się na mieszkaniach, i unikać stron sygnowanych przez biura developerskie – propozycje apartamentów.
Wynajem domu wiąże się zawsze ze sporym stresem. Martwimy się o nieuczciwych kontrahentów, prowizji ze strony biur deweloperskich, niesympatycznych sąsiadów. Dlatego warto dobrze przemyśleć każdą z ofert i znaleźć tą najlepszą, abyśmy mieli szansę radować się nią jak najdłużej, unikając niebezpieczeństwa nieplanowanych przeprowadzek.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes