Malowanie wnętrz światłem – wielka potęga oświetlenia

Przykładowa zabudowa garderoby
Kupujemy meble, wieszamy obrazy, z podróży przywozimy ciekawe dodatki, a mimo to… cały czas brakuje tego „czegoś” w naszych przestrzeniach. A wystarczy, że zadbamy o odpowiednie oświetlenie, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmieni naszą życiową przestrzeń.

jadalnia
Autor: andTradition
Źródło: Stereodesign.pl
Światłem możemy się bawić, powiększyć lub zmniejszyć wizualnie wnętrze, a co więcej, stworzyć klimat. Zwłaszcza w sypialni. To taki pokój, w którym można zrezygnować z górnego oświetlenia i ustawić po bokach łóżka lampki nocne. Albo owszem, zamontować na suficie, ale nakryć tkaniną, złamać, sprawić, by światło było miękkie i dyskretne.
Zazwyczaj postępujemy tradycyjnie: decydujemy się na jeden mocny akcent, którym jest żyrandol. Ale kto powiedział, że ma on wisieć pośrodku sufitu? Może równie dobrze stać na długiej nodze lub mieć ramię niczym portowy żuraw. Żyrandole mrugają dziś do nas okiem, zachwycając formą, kolorami oraz magicznie kryształowym blaskiem.
Lampka nocna
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zajdzie słońce, ogród (dobre wyroby z drewna) snuje swoją opowieść. Przy blasku lampionów, świec i owadów… Za dnia pielimy, nawozimy, sadzimy i cieszymy się zieloną przestrzenią. Dopiero wieczorem zaczyna się magia. Tutaj także niezwykły nastrój tworzy oświetlenie.

Przeczytaj bez zwlekania wpis spod linku (https://oknar-internorm.pl/), gdyż najprawdopodobniej zdziwi Cię to, jak bardzo ciekawe teksty w tamtym miejscu są przedstawione!

I podobnie jak w mieszkaniu, nie wystarczy jedna, choćby najbardziej efektowna lampa. Dróżki podświetlamy halogenami wpuszczonymi w murawę albo specjalnymi kostkami z wbudowaną lampą. Roślinność ogrodowa prezentuje się wyjątkowo, kiedy strumień światła puścimy od dołu. Można też stworzyć efekt księżycowy, zakładając drobne lampki na gałęziach, a na przydomowe stawy wypuszczając pływające niczym statki lampiony. Nagrzewane przez słońce lampki solarne, nocą zabłysną niczym spadające gwiazdy.
W internecie prowadzi swą działalność wiele sklepów z lampami, które świetnie odnajdą się zarówno w eleganckich, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów czy biur. I mimo iż są to sklepy internetowe zwykle mamy możliwość zobaczenia lamp przed zakupem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają profesjonalną pomoc w kwestii oświetlenia, a co najważniejsze dają gwarancję pewnych i szybkich zakupów.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes