Zadbane włosy i prawidłowa kondycja cery, podstawowym walorem kobiecej urody.

Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!
Na niewłaściwy wygląd fryzury wpływają rożne, mniej lub bardziej agresywne środki upiększające. Podobnie jak cera, są stale narażone na działanie ujemnych uwarunkowań atmosferycznych. Kiedy włosy robią się przesuszone, łamliwe oraz podatne na wypadanie, jedynym sposobem staje się ich właściwa ochrona. Nie dziwi w tej sytuacji fakt, iż artykuły przeznaczone do tego celu stają się niezwykle energicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków.

Kobieta, uroda
Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Kosmetyki do ochrony oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi nazwami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie bardzo rozpowszechnioną, ochoczo używaną formę produktów kosmetycznych stanowią pianki. Kosmetyki te są praktyczniejsze w używaniu, dają się łatwo i równo rozprowadzić. Tak jak tu: przypadku mocniej uszkodzonych włosów godne zaproponowania są maseczki mieszkania (przejdź dalej) odżywki pielęgnacyjne, które nakłada się na kilka minut, a następnie spłukuje. Zimą warto poszukać kremów do twarzy i skóry z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest również ekologiczną substancją promieniochronną. Promienie słońca działają na naszą cerę całorocznie. Porą zimową słonko oddziałuje niezwykle przenikliwie. Należałoby więc pamiętać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Również podczas spacerów czy jazdy na wyciągu pamiętajmy o natarciu odsłoniętej skóry balsamem z filtrem.

Trzeba nabyć krem z wysokim filtrem, dlatego, że słońce wysoko w górach działa z dużą ostrością. Nie zapominajmy też o zabezpieczeniu wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu. Firmy kosmetyki specjalistycznej, pomyślały o klientkach, dla których uroda (np. dalsze informacje) jest istotna ale nie mają czasu na pielęgnację i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym celem jest uzyskanie prędkich i namacalnych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zaciekawionych: .

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Interesującym pomysłem są też rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, przyjemny zapach. Gdy mamy pragnienie na ciepłą kąpiel, warto dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający aromat zamieni kąpiel w mały zabieg spa.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes