Z jakiego powodu musimy odwiedzić Majorkę

egzotyczne wakacje
Większość z nas na dźwięk słowa “Majorka” zaczyna nucić melodię wielkiego hitu zespołu Loft sprzed 20 lat. Lecz, Majorka to znacznie więcej niż tylko taniec i hulanki do białego rana w znanych klubach. Majorka to największych rozmiarów i z całą pewnością najczęściej odwiedzana przez urlopowiczów wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym. Co robi największe wrażenie? Na pewno ponad 200 plaż, zabytkowe wiatraki „molinos”, a także dużo innych atrakcji, które czekają na przybyłych ze wszystkich stron świata.

Majorka
Źródło: iiimillenium.pl
Majorka last minute to raj dla amatorów wodnego szaleństwa, . Przede wszystkim, ze względu na fantastyczne plaże: począwszy od szerokich i zatłoczonych piaszczystych, skończywszy na niedużych i nieobleganych. Dodatkowo, bez wysiłku odszukamy tu wypożyczalnie sprzętu do szaleństw wodnych, a także szkoły nurkowania, żeglarstwa czy windsurfingu. Z całą pewnością dorośli jak i dzieci zachwycą się oceanarium w stolicy Majorki.

Stolica wyspy, Palma de Mallorca – to największe miasto Balearów. Stolica warte jest odwiedzin. Poza bujną roślinnością i drogimi jachtami zobaczymy tu wiele zabytków. Jest to miejsce, w którym można się zakochać, spędzając niezapomniane chwile.Na Majorce na turystów czeka o różnym standardzie baza hotelowa. Począwszy od nieco kameralnych hoteli przeznaczonych dla turystów mających zamiar tylko zwiedzać, po ekskluzywne ośrodki hotelowe dla bardziej wymagających, liczących na dobrą obsługę i smakowite posiłki.

Wakacje na Majorce
Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com
Na Majorkę nie musimy lecieć miesiącach wakacyjnych. W związku z tym powinniśmy rozważyć wyjazd po sezonie. Największym plusem oferty last minute jest cena, która pozwala zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent kosztów wycieczki. Umożliwia to wyjazd wszystkim tym, których po prostu nie stać na egzotyczne wycieczki, . Dla innych zachętą może być świadoość, że za podobną kwotę czeka na nich wyższy standard hotelu i w związku z tym zażywać relaksu w hotelu o wyższym standardzie. Na pewno warto rozpatrzyć taką opcję, szczególnie, iż jesienna pogoda w kraju wprawia niejedną osobę w melancholiczny nastrój.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes