Z jakiego powodu należałoby ograniczać wpływ Państwa na gospodarkę?

rząd
Na ogół w liberalnej gospodarce za jedną z kardynalnych zasad uważa się regułę „im mniej kontroli państwa w gospodarce tym lepiej”. Uwolnienie gospodarki od wpływu Państwa było jednym z najistotniejszych wyzwań jakie stały przed naszą ojczyzną w ciągu ostatnich 25 lat. Zadanie takie nie należy do najprostszych z paru powodów, część z nich jest zawiła, jest ogromna liczba przepisów jakie trzeba było zmienić, lub dopasować do nowych potrzeb ekonomicznych.

księgowa
Źródło: pixabay.com
Jednakże jak się okazało jednym z najtrudniejszych problemów jaki pozostanie do pokonania jest zmiana nawyków ludzi . Bardzo dobrze kłopot tenże widać w wypadku procesu upraszczania dostępu do pewnej grupy zawodów, tzw.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle interesujący artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://www.swiatnieruchomosci.pl/mieszkania-do-remontu-szczecin/), a zapewne znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

zawodów zaufania publicznego (dla przykładu jurystów, księgowych). Do tej pory żeby wykonywać wymienione zawody jak też wiele innych niezbędne było poza należytym wykształceniem spełnienie ponadprogramowych kryteriów jak takich jak certyfikaty oraz dodatkowe egzaminy przed specjalnymi komisjami państwowymi. Przykładowo deregulacja zawodu księgowego wyzwoli absolwentów studiów ekonomicznych od wymogu posiadania specjalistycznego certyfikatu przy wykonywaniu prostych czynności rachunkowych. Deregulacja zawodu księgowego powinna uprościć dostęp do tego rodzaju usług

księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
W zamiarze twórców ustawy podobne działanie ma być z jednej strony sposobem na zatrudnienie rzeszy wychowanków uczelni ekonomicznych, z drugiej z kolei strony ma to być jedna z metod zapewnienia przyszłym przedsiębiorcom łatwiejszego dostępu do podstawowej usługi którą jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. Zapewne ma to wpływ na większą skłonność do zakładania własnego biznesu. Rzecz jasna to samo tyczy się absolwenta uczelni ekonomicznych. Wystarczy iż absolwent tego kierunku odpowie na pytanie: jak założyć firmę. Po dopełnieniu standardowych wymogów dla nowego biznesu buchalter może zająć się doradztwem podatkowym – Deregulacja zawodu księgowego w długiej perspektywie czasowej winna powodować spadek cen usług tego typu jak też większą konkurencję a to zawsze dobre jest dla konsumentów. Z uwagi na prawo unijne ponadprzeciętną wziętością cieszą się przedsiębiorstwa oferujące usługę tax free zatem m.in. rozliczanie i zwrot podatku dla pracujących za granicą. Równie popularną usługą jaką może proponować buchalter bez państwowych egzaminów jest rozliczanie VAT-u. Uproszczenia te to dopiero początek, przedsiębiorcy od dawna oczekują na przepisy umożliwiające prędką rejestrację firmy.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes