Z jakiego powodu powinno się postawić na wypróbowanych dostawców gazu?

gaz
Temat dostaw gazu jest aktualnie często dyskutowany, głównie ze względu na niepewną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii, dlatego wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw stosuje płynny gaz. Obecnie na krajowym rynku rozpoczął się etap demonopolizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Powodem bieżących zmian jest przede wszystkim prawo unijne, a także konieczność wdrożenia zasad wolnego handlu również w tej dziedzinie gospodarki.

liczniki gazu
Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się jednakoż ukryć, że transformacja zachodzi dosyć w wolnym tempie i wciąż głównym dystrybutorem gazu w na rodzimym rynku jest PGNiG.

Jeżeli szukasz podobnych informacji na prezentowany temat, to kliknij ten link – ta oryginalna witryna posiada pokrewne treści!

Należy jednakże mieć świadomość, że każdy ma prawo do wyboru dowolnego sprzedawcy gazu spośród przedsiębiorstw obecnych na rynku.

To prawda, że na chwilę obecną cenniki dystrybutorów gazu nie różnią się tak bardzo, aby klienci zmieniali umowy częściej niż na przykład operatorów sieci komórkowej, jednak lada moment sytuacja może ulec zmianie.

Warty polecenia post? Jeżeli tak uważasz, sprawdź dodatkowe porady na rozważany temat – bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (https://e-gift.pl/oferta/elektronika-akcesoria-usb/smartwatch/).

Wtedy dobrze jest zapoznać się szczegółowo z tematem i wybrać dobrą ofertę.

Znacznie chętniej z nowego prawa korzystają właściciele firm. Jest tak, ponieważ odbiorcy indywidualni unikają zmian. Przeważnie nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Warto mieć świadomość, że jeśli zawrzemy kompleksową umowę na dostawę paliwa gazowego, wówczas otrzymamy jedną fakturę. W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco odmienna. Wtedy co miesiąc otrzymamy osobne faktury, gdyż dystrybucja jest rozliczania osobno.
Większość osób stawia na znanych dostawców gazu (takich jak: a tak zazwyczaj postrzegamy spółkę PGNiG. Warto też dodać, że oferta dla klientów indywidualnych jest stosunkowo mizerna, stąd też często wybieramy najprostsze rozwiązanie. Oprócz tego przy niewielkim wykorzystaniu gazu, zmiana dostawcy nie daje dużych oszczędności.

palnik gazowy
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jednak wybieramy dostawcę do nowo wybudowanego domu, lepiej przeanalizować wszystkie oferty, zanim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej wygląda kwestia dostawy w przypadku dużych przedsiębiorstw, które na co dzień zużywają większe ilości energii. W takiej sytuacji zmiana dystrybutora może przynieść duże oszczędności, gdyż to właśnie o takiego odbiorcę walczą spółki gazowe.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes