Czemu w licznych sytuacjach przeprowadzane badania opinii klientów mają tak ogromne znaczenie dla firm.

firma leasingowa
Każde nowoczesne przedsiębiorstwo dążyć będzie do tego, żeby sprzedawać jak najwięcej swoich produktów i usług. Sposobów na to jest sporo, niektóre firmy idą w stronę pozyskania jak największej liczby nowych odbiorców, zupełnie się nie przejmując tym, czy będą lojalni, za to inne właśnie na tę lojalność stawiają jako podstawową rzecz. Sporo można dyskutować, która z koncepcji jest lepsza, każda z nich będzie miała grupę przeciwników i zwolenników.

praca w agencji marketingowej
Autor: Open Knowledge Foundation Deutschland
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak będzie się myślało o długofalowym rozwoju i pozyskaniu odpowiedniego rynku, to jednak budowanie właściwych relacji z klientami i pozyskanie ich lojalności będą jednak ważniejsze. Jak wykazują najróżniejsze badania (zobacz badania marketingowe) marketingowe klienta łatwo jest zachęcić, ale dużo trudniej zatrzymać. Jeżeli jednak to się uda, to da to firmie dużo więcej korzyści, niż nawet liczniejsze grono kupujących, którzy raz się skusili na produkt firmy, lecz z powodu niezadowolenia z obsługi albo samego produktu na drugi raz się nie zdecydowali.

e-marketing
Autor: Rafiq Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Zadowolenie i satysfakcja klientów mają szczególne znaczenie głównie podczas budowania reputacji firmy i planowaniu długich relacji. Jak się okazuje się często, klienci w wielu przypadkach będą się dzielić negatywnymi i pozytywnymi odczuciami, i to, jak firma będzie oceniana ma duże znaczenie dla jej wizerunku.

Kliknij ten link, by sprawdzić, co podobny serwis udostępnił (http://www.artgrafcars.pl/skuteczna-ochrona-lakieru-samochodowego/) na taki wątek. To na pewno też Cię zainteresuje.

Z tego też powodu coraz częściej wykorzystuje się najróżniejsze techniki w celu ocenienia satysfakcji i lojalności klientów, badania jakości sprzedaży czy też opinii na temat produktów i usług. Coraz powszechniejsze są na przykład badanie klientów, dzięki którym można zdobyć dużą wiedzę. Badania takie realizowane są wieloma różnymi sposobami. Niezwykle popularne są na przykład różnego rodzaju formularze i ankiety, niekiedy stosuje się także grupowe i bezpośrednie wywiady. W czasie nich klienci udzielają informacji na odpowiedni zestaw pytań, ale również informują o swoich odczuciach i spostrzeżeniach. Jeżeli firma zechce wyciągnąć z tych badań właściwe wnioski, to z pewnością przyniosą one dużo korzyści.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes