Zabezpieczenia antywłamaniowe

images
Włamania i rabunki zdarzały się od najdawniejszych czasów. Ich ofiarami padały bardzo często niezbyt wpływowe rodziny, które jednak posiadały swój budynek czy mieszkanie. Bogaci ludzie najczęściej troszczą się o to, by ich majątek był jak najlepiej zabezpieczony. Tradycyjny dom można zabezpieczyć przed kradzieżą na dużo rozmaitych sposobów.

Należy mieć na uwadze, że niekiedy najlepszym zabezpieczeniem antywłamaniowym jest uważny sąsiad, który w porę zawiadomi policję gdy zobaczy coś niepokojącego. Korzystnym rozwiązaniem bywa także trzymanie agresywnej razy psa, który odstrasza ewentualnych złodziei. Ważne są jednak zabezpieczenia samego domu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładową frazę „drzwi antywłamaniowe Warszawa” można uzyskać informacje na temat zabezpieczeń dla drzwi zewnętrznych i sposobu ich funkcjonowania (przykład: http://www.warszawa.drzwi.pl/katalog/drzwi-antywlamaniowe).

Drzwi wejściowe

Powszechnie używaną metodą zabezpieczania domów przed kradzieżą jest zamontowanie właściwego systemu alarmowego. W ten sposób zabezpieczane są przykładowo wszelkie miejsca takie jak banki lub kantory. Do wyłączenia alarmu zazwyczaj wymagana jest znajomość kodu składającego się z cyfr. Aktualnie bardzo popularne są również alarmy do samochodów, które posiadacz auta dezaktywuje z użyciem specjalnego urządzenia. Poza tym w miejscach i budynkach publicznych zazwyczaj stosowane są kamery, dzięki czemu ewentualny złodziej będzie sfilmowany i jego złapanie stanie się ułatwione. Czasami umożliwia to również złapanie go na gorącym uczynku. Monitoring wykorzystywany jest na przykład w większej części supermarketów.

Nagminnie stosowanym zabezpieczeniem są też drzwi o specjalnie wzbogaconej budowie (http://www.warszawa.drzwi.pl/producenci/dre). Takie drzwi stosuje się najczęściej na zewnątrz. Zastosowano w nich elementy stalowe, dzięki którym włamanie jest prawie niemożliwe. Oczywiście z poziomem bezpieczeństwa wiąże się cena produktu. Drzwi tego rodzaju wyposażone są w specjalne trudne do sforsowania zamki, które otwiera się charakterystycznym kluczem. W Polsce jest duża liczba producentów takich drzwi. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „drzwi Dre Warszawa” uzyskuje się wiele rezultatów na temat produktów tego producenta, również tych antywłamaniowych.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes