Zabiegi nieszkodliwe dla środowiska przy budowie domu.

Ekologiczny dom
Podczas budowania własnego domu powinno się pomyśleć o ekologii. Nawet jeżeli będzie trzeba na początku trochę więcej zapłacić, to w dłuższym okresie czasu przede wszystkim ochrania się środowisko, ale również można przy tym sporo zaoszczędzić.

W naszym klimacie na niedobór deszczów nie można narzekać, ale https://www.effector.com.pl/pl/listwy-przyszybowe/ przeważnie woda z deszczu płynie do pobliskich rzek lub wsiąka w glebę. A przecież wodę taką można zebrać i wykorzystywać ją później przy niejednej czynności. Do przygotowywania jedzenia nadawać się raczej nie będzie, lecz już można będzie nią podlewać ogrody, umyć auto lub też doprowadzić do instalacji klozetowej.

Do gromadzenia wody deszczowej stosuje się specjalnie zaprojektowane zbiorniki na wodę Wykonane są one przeważnie z wytrzymałych tworzyw sztucznych, są ich dwa podstawowe typy, to znaczy podziemne i naziemne. Woda spływająca z dachu lub też innego miejsca jest systemem rurek doprowadzana do zbiornika i tam magazynowana aż do jej wykorzystania. Z reguły takie zbiorniki mają zestaw filtrów, a niektóre egzemplarze posiadają również specjalną pompę, która będzie rozprowadzać wodę w instalacji domowej.

technologia modułowa
Autor: TEKTUM
Źródło: TEKTUM

Używając czystą wodę, czy to z wodociągowej sieci, czy zebraną w pojemniku, w większości przypadków należy gdzieś oddać efekty tego użytkowania. Każde domowe gospodarstwo produkuje każdego dnia dużą ilość ścieków. Przed laty były one wylewane gdzieś obok posesji, na której postawiono dom, lecz bardzo zatruwało to środowisko naturalne.

Dynamiczny rozwój małych i dużych miast sprawił, że w coraz większej liczbie miejsc została wybudowana kanalizacja, po podłączeniu się do której odprowadzić można wszystkie ścieki. Jednak w dalszym ciągu sporo osób nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej, ale https://www.effector.com.pl/pl/piaskowanie-aluminium/ w ich przypadku również są obecne satysfakcjonujące wyjścia. Przykładowo można zbudować szambo, tam będzie się zbierać praktycznie wszystko to, co wytworzy się w kuchni czy łazience.

Duże droższym, ale znacznie przyjaźniejszym naturze rozwiązaniem może być budowa niewielkiej oczyszczalni ścieków (polecane produkty). Domowe, małe oczyszczalnie ścieków cieszą się rosnącym zainteresowaniem osób które planują budowę domu, mimo że koszt ich instalacji nie jest najniższy.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes