Tag Archives: zabytek

Jeżeli myślisz nad wycieczką życia, lecz nie wiesz, jaki kierunek obrać, musisz wyjechać do Azji

Azja jest wyjątkowa. To obszar, który kusi swą historią i dziką naturą. Ciągle nie do końca odkryta, nadal mająca mnóstwo tajemnic, wciąż egzotyczna i wyjątkowa, uwodzi masę turystów. Który kraj wziąć pod uwagę? Gdzie pojechać?

Wakacje dla zdrowia

Na pewno każdy z nas czuje się już zmęczony wiecznym pośpiechem i powszednimi sprawami. Współczesny świat nas nie szczędzi i żyjemy pod wielką presją. W czasie szalejącego kryzysu obawiamy się o stratę pracy. Przychodzimy po męczącym dniu do własnego domu, a tam czekają na nas kłopoty z dziećmi. Gdy kładziemy się wreszcie do łóżka, stres nie daje nam usnąć. I znów rankiem budzimy się niewyspani.

Białka Tatrzańska

Jeśli myślisz o wypadzie w Tatry, przemyśl, czy nie warto odwiedzić inną miejscowość niż popularne Zakopane. Podhale chowa w sobie sporo ciekawych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez rodaków. Najlepszym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która leży tylko dwadzieścia km od Zakopanego. Jest to zaciszna i mała wieś górska, która zapewnia mnóstwo atrakcji dla gości.

Kostka brukowa

Jednym z najczęściej używanych rozwiązań w aspekcie nawierzchni jest kostka brukowa. Najczęściej znajduje zastosowanie na chodnikach i parkingach, a także na drogach. Bywa wykonana z zróżnicowanych surowców. Może również mieć ozdobny charakter. Bruk wykorzystywany jest od setek lat do utwardzania ulic.