Tag Archives: zabytek

Jeżeli myślisz nad wycieczką życia, lecz nie wiesz, jaki kierunek obrać, musisz wyjechać do Azji

Azja jest przepiękna. To kraj, który wabi swoją historią i dziką przyrodą. Jeszcze nie do końca zgłębiona, jeszcze mająca wiele tajemnic, jeszcze daleka i wyjątkowa, uwodzi niezliczoną rzeszę turystów. Który obszar wybrać? W które miejsce wyruszyć?

Białka Tatrzańska

O ile myślisz o wyjeździe w Tatry, zastanów się, czy nie warto zwiedzić inne miejsce niż zadeptane Zakopane. Kraina Tatr kryje w sobie wiele fajnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Klasycznym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która leży zaledwie 20 kilometrów od Zakopanego. Jest to cicha i niewielka miejscowość wypoczynkowa, która gwarantuje mnóstwo atrakcji dla gości.

Wakacje dla zdrowia

Z pewnością każdy z nas jest już znużony wiecznym pośpiechem i powszednimi obowiązkami. Dzisiejszy świat nas nie szczędzi i jesteśmy pod ogromną presją. W dobie światowego kryzysu obawiamy się o stratę pracy. Przychodzimy po ciężkim dniu do swojego mieszkania, a tam czekają na nas kłopoty z dziećmi. Kiedy idziemy w końcu do łóżka, stres nie daje nam spać. I znów na drugi dzień budzimy się niewyspani.

Kostka brukowa

Jednym z powszechnie używanych rozwiązań w zakresie nawierzchni jest kostka brukowa. W większości przypadków znajduje zastosowanie na chodnikach i placach, jak również na ulicach. Może być produkowana z zróżnicowanych surowców. Może również mieć dekoracyjne funkcje. Bruk wykorzystywany jest od wielu wieków do utwardzania ulic.