Zadbaj o właściwy wizerunek swojego biznesu

Przywództwo
Wciąż niewieleprzedsiębiorstw w Polsce zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna dla ich wizerunku jest kreatywna identyfikacja wizualna. Przeglądając firmowe materiały graficzne niejednokrotnie mamy wrażenie braku jednej koncepcji wizualnej.
Dlaczego warto zainwestować w skuteczną identyfikację wizualną? Jest to pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć, jeśli pragniemy osiągnąć sukces w na rynku.

Praca przy komputerze
Autor: nic519
Źródło: http://www.flickr.com

Logo to nie tylko dekoracja wizytówce. To zwłaszcza komunikat, który ślemy do klienta, w chwili, gdy widzi znak naszej marki. Dlatego najistotniejsze jest to, co chcemy mówić i jak, a także do kogo komunikujemy.

Profesjonalnie skonstruowane logo, pełni dokładnie taką funkcję i powinno przekazywać tożsamość naszej marki. Zdają sobie z tego sprawę wszystkie znane koncerny, które na swoje logotypy wydały miliony dolarów. Dobrze stworzone logo to długoterminowa inwestycja. Dowodem na to jest fakt, że znane nam wszystkim loga, nieczęsto się zmienia. Nawet jeśli, to wszelkie poprawki mają charakter kosmetyczny.

Zarazem coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców dostrzega to, że posiadanie dobrze zaprojektowanej identyfikacji wizualnej, oddziałuje na wizerunek ich przedsiębiorstwa. Dlatego wielu z nich decyduje się na tzw. rebranding, czyli zmianę elementów komunikacji swojej marki.

Czasami jest to zaledwie nieduża zmiana, przykładowo logo, ale bywa, że jest to większy proces, który ujmuje znacznie więcej elementów komunikacji marki. Może to być przykładowo zmiana nazwy, a nawet całej strategii firmy.

W każdym większym mieście, takim jak: Warszawa, Kraków, Katowice, bez trudu zlokalizujemy agencję brandingową lub pracownię graficzną, która profesjonalnie zajmie się zaprojektowania identyfikacji wizualnej dla naszego przedsiębiorstwa.

Koszty takiej usługi naturalnie mogą być różne, w zależności od tego, z jaką agencją podejmiemy współpracę. Jeśli jest to popularna agencja reklamowa, możemy się spodziewać wyższych kosztów. Jednak dużo agencji brandingowych to niewielkie firmy, które mają cenniki na przystępnym poziomie, żeby utrzymać się na rynku. Bardzo często propozycje mniej znanych agencji w niczym nie ustępują tym wykreowanym przez uznane na rynku firmy. Dlatego właśnie jedyna zauważalna różnica w usłudze, to właśnie jej koszty.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes