Zalecenia dla zatrudnionego na etacie: ekwiwalent za urlop oraz składki na urlopie wychowawczym

kobiety w biurze
Prawdziwym jest powiedzenie, że nie posiadanie wiedzy z zakresu prawa jest ze szkodą dla człowieka. Nierzadko najmocniej cierpią na braku wiedzy z dziedziny prawa zwykli pracownicy. Wielkie korporacje stać jest na zapewnienie opieki prawnej. Profesjonalni adwokaci dbają o ochronę prawną wielkich biznesów.

Szarym pracownikom etatowym nie łatwo troszczyć się o własne prawa, bo nie mają dość dużej wiedzy. I nie stać ich na dobrych adwokat. Pozostaje im sięgnąć po fachowe porady, takie jak w tym artykule, i osobiście przebrnąć przez zawiłe paragrafy prawa. W niniejszym artykule będzie podjęta kwestia składek na urlopie wychowawczym i ekwiwalentu za urlop.
Strategia biznesowa
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu pracowników pracujących na etacie, którzy nie wykorzystali dni urlopu, zastanawia się, jak wyliczyć ekwiwalent za urlop? Do tego służy współczynnik ekwiwalentu, który zostaje każdego roku na nowo ustalony.

Jeśli chcesz zgłębić dodatkowe materiały na przedstawiany tutaj wątek, to sprawdź to ważne opracowanie (http://cpsens.pl/) – ono również jest bardzo cenne.

Obecnie, 2014 roku, ma dwadzieścia i osiemdziesiąt trzy setne. Oblicza się go następująco: sumę dni wolnych od pracy odejmuje się od trzystu sześćdziesięciu pięciu dni. Tymi dniami wolnymi są: pięćdziesiąt dwa dni wolne, jedenaście dni świątecznych i pięćdziesiąt dwie niedziele. Potem otrzymaną liczbę, czyli dwieście pięćdziesiąt, trzeba dzielić przez dwanaście. I tak uzyskaliśmy dwadzieścia i osiemdziesiąt trzy setne. Nawet jeśli następuje likwidacja działalności gospodarczej krok po kroku , to i tak pracownik już po likwidacji firmy może się starać o ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Warto także nadmienić, że jeśli jest zawarta następna umowa z tym samym pracodawcą, to jest możliwość, aby przenieść zaległe dni urlopu na nowy okres pracy.

Następną istotną kwestią interesującą pracowników etatowych jest podstawa składek na urlopie wychowawczym. Okazało się, że osoby przebywające na urlopie pod określonymi warunkami podlegają ubezpieczeniom emerytalnemu oraz rentowemu. Owym warunkiem jest to, że wymienione osoby nie mają innego tytułu do ubezpieczeń. Przebywanie na wychowawczym urlopie daje możliwość skorzystanie z ubezpieczenia zdrowotnego. Niestety jest to również pod pewnymi warunkami. Owym założeniem jest fakt, że dana osoba pracująca na etacie również nie ma innego tytułu do ubezpieczenia.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes