Zalety konta firmowego

przedstawiciele firmy
Sporo osób, szczególnie tych pracujących na etacie, marzy o pracy na „własny rachunek”. Tym bardziej, iż założenie własnego biznesu nie jest szczególnie trudne.

Podstawową kwestią jest założenie rachunku oszczędnościowego w banku, albowiem o sytuację finansową firmy trzeba zatroszczyć się od już na początku biznesowej drogi. Banki prześcigają się w ofertach dla przedsiębiorców. Warto pamiętając o tym zainteresować się, jakie rozwiązania, kredyty czy pożyczki nam proponują. Na stronie internetowej każdej placówki, ujrzymy szereg usług przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw.

spotkanie firmowe
Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowym założeniem konta firmowego jest wyodrębnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Co Ważne ułatwia to prowadzenie księgowości, szczególnie, gdy przedsiębiorca uzyskuje przychód również z innego źródła. Poza tym, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas wgląd tylko w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. jeśli osoba otrzymuje środki finansowe od rodziny).

Mądrym posunięciem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada prywatne konto. Takie konto firmowe pozwoli na ominiecie opłat związanych z przelewaniem środków między kontami.

Prowadzenie firmy jest względnie proste, kiedy regularnie przychody pokrywają bieżące wydatki. To jednak sytuacja idealna, która tak naprawdę nie zawsze ma miejsce. Trudno wówczas zaradzić tej sytuacji bez systemu wsparcia – banku, który może zapewnić płynność finansową.

Kiedy zobowiązań w firmie mamy sporo, raty (zobacz przejdź do serwisu) kredytu przekraczają comiesięczne przychody, nietrudno popaść w długi. W takich sytuacjach warto skorzystać z ofert banku i skorzystać z takiej usługi jak kredyt hipoteczny dla firm. Przed podpisaniem umowy z bankiem musimy jednak rozważyć finansowe możliwości firmy i być świadomym przyszłych zobowiązań. Jeżeli ma to nam pomóc ”wyjść na prostą”, a miesięczna rata nie jest większa od sumy pozostałych kredytów – konsolidacja jest odpowiednim rozwiązaniem.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes