Zamiast kilku, zwykle różnych rat możemy mieć jedną ratę

kredyt
Polacy bezustannie zaciągają kredyty: na nowe auto, mieszkanie, zagraniczne podróże. Często decydują się na dodatkowe oferty banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

kredyt
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, możliwe jest nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. Z tego względu łatwiej ją spłacać. Poza tym, nie musimy wtedy pamiętać o różnych terminach terminach i sumach spłaty poszczególnych zobowiązań. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. W razie potrzeby możemy wystąpić z prośbą ich przewalutowania. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

W pierwszym przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, zaś firmy (polecamy https://www.forsel.pl/wroclaw/kredyty-pozyczki) udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. Bank jednak w tej sytuacji nie wymaga zabezpieczenia.firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-pod-kontrakt) konsolidacyjny spłacamy w jednym banku, więc przy dotrzymaniu terminów okażemy się wiarygodnym klientem.

Zamiast kilku, zazwyczaj niejednakowych rat przyznają nam jedną ratę, która na pewno jest pewnym odciążeniem finansowym. Niestety
kredyt
Źródło: http://pixabay.com

równocześnie z wydłużeniem okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Tym samym choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Lecz nie zapominajmy, że dla osób które nie radzą sobie ze spłatą rat, w dalszym ciągu jest to ciekawa propozycja.

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc w wybrnięciu z trudnej sytuacji finansowej, więc jeśli widzimy, że jego warunki są zbyt wymagające, powinniśmy negocjować je z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany indywidualnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje duża szansa, że uda się do nich przekonać bank.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes