Zamierzasz zbudować dobre stosunki z klientami? Poznaj typy programów lojalnościowych

Zakupy
Każda osoba posiadająca firmę chciałaby cieszyć się dużym gronem klientów, którzy regularnie korzystają z jego usług albo zaopatrują się w jego artykuły. By tak było, nie zawsze wystarczająca jest stosowna propozycja oraz sprzyjająca cena – w tworzenie pozytywnych relacji pomagają także programy lojalnościowe.

wejdź na stonę
Programy takie polegają na nagradzaniu klientów za korzystanie z usług w zamian za atrakcyjne benefity, dzięki którym klient chce związać się z konkretną marką na dłuższy czas. Odróżnia się trzy główne rodzaje programów lojalnościowych. Pierwszy z nich to program, jaki opiera się na pożytkach. Co to oznacza?

Klient w zamian za zakup artykułów albo wybór usług proponowanych przez firmę otrzymuje różnorodne nagrody, do jakich należą m.in.

Jeśli zafrapował Cię ten artykuł, bez wahania sprawdź inne uwagi z www (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/prawo-cywilne-dla-przedsiebiorcow) takiej kwestii – one również będą dla Ciebie wartościowe.

talony na tańszy asortyment, zniżki bądź gadżety, na ogół oznaczone logiem określonej firmy. Mogą to być kubki, parasolki, podkładki nierdzewne pod mysz czy koszulki. Ludzie doceniają takie prezenty, szczególnie gdy nie trzeba zbierać punktów przez długi czas, by dostać chociaż niewielką niespodziankę. Drugim typem programów jest system, jaki opiera się na emocjach. Dzięki kształtowaniu pozytywnej więzi emocjonalnej z klientami można stworzyć naprawdę długotrwałe relacje. Potrzebują znaczniejszych nakładów finansowych, aniżeli pierwszy typ programów, jednak efekty z nimi związane są także o wiele lepsze. Należy starannie przygotować strategię, by prowadzić logiczne działania. Zwłaszcza cenione są np. spotkania z klientami, kluby lub konkursy, w jakich można wygrać interesujące nagrody. Ostatnim typem programów są systemy opierające się i na korzyściach, i na emocjach. Firma nie tylko buduje emocjonalne relacje, lecz też proponuje swoim klientom szereg nagród, które można otrzymać w zamian za np. dokonywanie regularnych zakupów.

Jeżeli pragniesz skutecznie przywiązać klientów do swojej firmy, powinieneś wybrać programy lojalnościowe, które są znakomicie dostosowane do typu prowadzonej przez ciebie działalności – przeczytaj więcej. Trzeba też pamiętać, aby klient mógł bez trudności sprawdzać stan swoich punktów oraz wiedzieć, na co może je wymienić. Jedynie wtedy zdobędziesz lojalność konsumentów, powracających do ciebie zawsze, gdy będą potrzebować produkowanych przez ciebie wyrobów bądź oferowanych w twojej firmie usług.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes