Zapierające dech w piersiach wakacje dla wszystkich – dokąd chciałbyś polecieć?

Aruba
Wielu z nas marzy o spędzeniu choć raz prawdziwie egzotycznych wakacji. Z czym wiąże się egzotyka? Po pierwsze, z zupełnie innym klimatem i krajobrazem niż ten, jaki oglądamy na co dzień, jak również z odrębną kulturą i zwyczajami mieszkańców. Po drugie, egzotyczne wczasy w ujęciu Europejczyka to wakacje spędzone poza kontynentem – w Azji czy Afryce. No i po trzecie, egzotyczne, kojarzy się wielu osobom w szczególności z wyspami, które nie mają wiele wspólnego z typowymi miejscami i kryją w sobie mnóstwo tajemnic dla przyjezdnych.

Aruba
Autor: Roel van Deursen – Spijkenisse – Nederland
Źródło: http://www.flickr.com

Gorący klimat, cudowne widoki, lazurowe wybrzeża, nietypowa roślinność, czy obecność „dzikich mieszkańców” wyspy – to i wiele więcej przyciąga cudzoziemców, jest dla nich zagadkowe, tajemnicze i jednocześnie fascynujące. Jest po prostu egzotyczne.

Gdzie pojechać na egzotyczne wakacje? Miejsc jest naprawdę sporo, aczkolwiek najlepiej wybrać wyspę i to w jak najodleglejszym kierunku. Doskonałym wyborem może być Wyspa Aruba, przynależna do Archipelagu Antyli, a zatem położona między Oceanem Atlantyckim a Morzem Karaibskim.

W przypadku małych wysp podstawą funkcjonowania jest zazwyczaj turystyka, która i w tym przypadku jest podstawowym źródłem zarobku dla mieszkańców. Nie mogą oni narzekać na brak zainteresowania, ponieważ wyspa to naprawdę cudowne okolice, które otaczają wspaniałe piaszczyste wybrzeża. Egzotyczne wakacje z tym właśnie kojarzą się nam w pierwszej kolejności – odpoczynkiem na plaży, nieskazitelną jak łza wodą, smacznymi owocami, których nie znajdziesz na sklepowych półkach i sielskim wypoczynkiem.

Aruba
Autor: Misty Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Wczasy z dala od cywilizacji, mając w świadomości, że do najbliższego Mc Donalda lub stacji benzynowej jest wiele setek mil dla jednych jest w szczególności czymś ekscytującym, dla innych wręcz nie do pojęcia. I jedni, i drudzy chcą jednakże poczuć ten klimat i stąd też wielu z nas marzy o takiej wycieczce. Co więcej, cudowne krajobrazy, nierzadko zapierające dech w piersiach sprawiają, że podróżny czuje się niemal jak w raju.

Dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie – może za wyjątkiem pieniędzy – by pojechać w tego rodzaju niezapomnianą podróż. A i pieniądze nie są przeszkoda nie do pokonania, więc warto spełnić swoje marzenia i w końcu zobaczyć zapierające dech w piersiach zakątki.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes