Zarejestrowanie znaków towarowych – o czym nie wiesz?

Czytająca dziewczyna
Każdy z nas dostrzega wielkie marki, które mają niesamowicie charakterystyczne logo, które pozwala daną firmę odróżnić od innych. Często logo wyróżnia się charakterystycznym kształtem, wybraną czcionką lub połączeniem charakterystycznych kolorów. Czasem możemy się zastanawiać nad tym, dlaczego ktoś nie wykorzystuje takich znaków, przecież w taki sposób można byłoby szybko się wzbogacić.

Otóż istnieje coś takiego jak rejestracja znaków towarowych. Pozwala ona na zarejestrowanie wybranego znaku przez daną markę. Przez to taki znak jest chroniony prawnie. Nikt niepożądany nie może z tego typu znaku towarowego korzystać. Wszystkie znaki towarowe, które zostały opatentowane są własnością osób, które je opatentowały. Jedynie za ich zgodą można ich używać. Tyczy się to nie tylko obrazków, ale też opatentowanych sygnałów dźwiękowych i innych znaków towarowych. Biuro patentowe w stolicy Małopolski Jeśli nie chcemy, żeby ktoś ukradł nasz pomysł musimy dowiedzieć się, czym jest biuro patentowe z Krakowa. Do biur patentowych powinno się zgłosić, kiedy chcielibyśmy by jakikolwiek pomysł, logo, czy inny znak towarowy, zostało objęte ochroną prawną i nie można było wykorzystywać go bez naszej zgody. W trakcie zgłaszania się do biura patentowego powinniśmy poznać pełną dokumentacją, którą będziemy musieli wypełnić. Wszystko jest dostępne na stronie www. Trzeba dokładnie dowiedzieć się, kto jest w stanie zgłosić konkretną rzecz do opatentowania. Trzeba sprawdzić już opatentowane nazwy i znaki (szerzej w serwisie https://bhp-online.com/znaki-ewakuacyjne-c1201). Potem po wypełnieniu właściwego podania należy zapłacić. Wszystko po to, by móc opatentować konkretną rzecz/nazwę/logo/dźwięk itp. Wszystko to możemy ogarnąć drogą elektroniczną albo pójść do najbliższego urzędu patentowego, czyli przykładowo do Krakowa. Tam zyskamy również pomoc.

biuro patentowe
Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie można poznać konkrety związane z opatentowaniem znaku towarowego. Taka rozmowa z osobą pracującą w biurze patentowym wiele nam da. Pozwoli nam pojąć każdy istotny aspekt związany z rejestracją znaku towarowego lub jakiegoś przepisu. To istotne, by wszystko we właściwy sposób zrozumieć, co pozwoli w odpowiedni sposób uzupełnić wszystkie papiery, by biuro patentowe w ogóle zaakceptowane od nas zgłoszenie. Nawet, jeżeli będziemy zgłosić coś drogą elektroniczną, to też możemy wykorzystać pomoc rzecznika patentowego. Więcej na .

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes