Zarządzanie firmą wykorzystując odpowiednie programy do zarządzania

Praca w branży IT
Prowadzenie firmy stało się w minionych dziesięcioleciach czymś znacznie poważniejszym, niż tylko wydawaniem zadań podwładnym. A i także w ostatniej połowie XX wieku, kiedy zaczęły się rodzić prawdziwie olbrzymie korporacje, ludzie mimo trudności w wykorzystywaniu komputerów zaczęli poszukiwać sposobów, jakie ułatwiają w różny sposób funkcjonowanie zarządów i ułatwiają pracownikom wykonywanie ich zobowiązań. Jednak zasadnicza rewolucja stała się dopiero wtedy, gdy komputery wkroczyły do normalnego zastosowania, poczęły zajmować nieco mniej miejsca niż przeciętnej wielkości pokój, a ich zdolności sięgnęły o wiele dalej niż do opcji dodawania i mnożenia. No i wielkość nośników pamięci…

Tak czy siak przełom nastąpił i dzisiaj, po długim, powolnym, jednak trwałym rozwoju dostępny jest szereg typów systemów (samych rozwiązań tego typu istnieją dziesiątki), których przedsiębiorcy potrzebują do ułatwiania pracy pracownikom i sobie. Duża część tych oprogramowań jest znana jako trzyliterowy skrót pochodzący od angielskich, generalnych definicji funkcjonalności tego rodzaju systemu. I tak na przykład software znany jako CRM znaczy w pełnej nazwie Customer Relationship Management i rewelacyjnie sprawdza się w funkcjonowaniu większego sklepu detalicznego.

oprogramowanie SAP
Autor: © STRABAG AG
Źródło: © STRABAG AG

Nie powinno się w kierowaniu się dobraniem odpowiedniego softu do zakupu zapominać o tym, że mimo nazwy, jaka w tym momencie znaczy Zarządzanie Relacjami z Klientem, system takiego rodzaju jest w stanie, chociaż nie musi, dawać znacznie, znacznie więcej, niż zapisywanie notek i przypisywanie skanów dokumentów sprzedaży do klientów fizycznych i firm, czy też dystrybutorów. Generalnie CRM jest w stanie zagwarantować archiwizowanie papierów, rozsyłanie wewnętrznej korespondencji, zarządzanie urlopami, wysyłanie szybkich informacji… opcji jest bez liku.

W większych firmach dobrze funkcjonują także systemy znane pod nazwą ERP (Enterprise Resource Planning) oraz EIM (Enterprise Information Management). Jedno i drugie to także kompleksowe programy służące do planowania, zarządzania i kontrolowania środków oraz pracowników, potrzebnych do wykonania długofalowego planu działania, przykładowo realizacji dużej kampanii, sporej inwestycji i innych przedsięwzięć.

A w firmach, jakie operują wielkimi ilościami towarów i produkcją, dość powszechnym softwarem jest MRP (Material Requirements Planning), to znaczy system sprawujący pieczę nad towarem, mieniem i skutkami produkcji.
Źródło:

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes