Zastanawiasz się nad drewnianym domem? Poznaj jego atuty, a bez kłopotu podejmiesz decyzję

Marzenia o swoim domu towarzyszą tak naprawdę każdemu z nas. Kto bowiem nie chce po pracy bawić się z pociechami w piaskownicy stojącej w ogrodzie czy pójść na taras, aby napić się przepysznej, gorącej herbaty? Jeżeli dzięki swoim staraniom masz szansę urzeczywistnić marzenia, musisz wybrać między domem tradycyjnym, a domem drewnianym, który jest obecnie coraz bardziej powszechnym i lubianym rozwiązaniem. Dlaczego?

taras drewniany

Autor: MISSION Public Relations
Źródło: MISSION Public Relations
Pośród najważniejszych przyczyn można bezapelacyjnie wymienić o wiele krótszy czas, jaki zabiera budowa domów z drewna – zobacz . Może to trwać maksimum 3 miesiące, a jeśli wybierzemy kupno niemal gotowego budynku, w ciągu kilku dni prace będą skończone. Konkretne elementy domu łączone są za pomocą metalowych łączników oraz gwoździ, gdyż składa się on tylko z drewnianych elementów. Potrzebny jest nad wyraz krótki okres w porównaniu z domami z cegły, toteż jeśli zależy ci na szybkiej przeprowadzce, to rozwiązanie dla ciebie. Lecz to nie wyłączna zaleta, jaką mają domy z drewna. Dzięki niewielkiemu ciężarowi nie wymagają dużych fundamentów, co redukuje koszty całej inwestycji i pozwala np. na zakup nowego umeblowania czy sprawne przeprowadzenie prac wykończeniowych.

Oprócz tego taki dom można budować również zimą, z racji braku prac mokrych, do których należy m.in. betonowanie. Nie musisz też martwić się, że dom będzie zimny i wilgotny. Drewniane domy mają odpowiednią ochronę cieplną, gdyż stosowana jest folia paroizolacyjna, jaka znakomicie zatrzymuje ciepło i pozwala cieszyć się pożądaną temp. w domu.

Chciałbyś poznać coś podobnie użytecznego? Super, ta strona www rusztowania fasadowe na pewno okaże się dla Ciebie użyteczna, gdyż odnajdziesz na niej sporo podobnych danych.

Ściany dokładnie wypełniane są izolacją, a mimo tego mają zdecydowanie mniejszą grubość, co zaoszczędza dodatkową powierzchnię, jaką z pewnością nie pogardzimy.

Zobacz również: mieszkania (propozycje) z drewna szczecin

Domy z drewna mogą być dzięki temu nawet o 10 procent większe niż tradycyjne domy, a dodatkowo są proste w rozbudowie i modernizacji, gdy np. chcielibyśmy przemieścić jedną ze ścian. Wyposażone są również w tarasy drewniane, które też można dowolnie przebudowywać. Ostatni atut jest szczególnie istotny dla osób wybierających zdrowy styl życia, drewno bowiem jest surowcem naturalnym.

Jeżeli dotąd myślałeś nad wyborem domu, dzięki zaprezentowanym zaletom domów drewnianych nie będziesz mieć wątpliwości, jaką decyzję podjąć i już niebawem będziesz mieszkać w swoim wymarzonym gniazdku.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes