Zastanawiasz się nad zbiornikiem lpg? Możesz wybrać zakup lub dzierżawę

Zbiornik na gaz LPG
Gaz propan to jeden z rodzajów paliwa, które możesz zastosować do ogrzewania swojego domu. By móc je magazynować, należy wyposażyć się w odpowiedni zbiornik. Jedni decydują się na jego zakup, inni na dzierżawienie. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Jeżeli chciałbyś kupić zbiorniki lpg, powinieneś liczyć się z wydatkami ok. pięciu tysięcy zł., chyba że wybierzesz zbiornik z drugiej ręki. W drugim przypadku możesz spodziewać się o połowę mniejszych wydatków, jednakże musisz mieć gwarancję, iż wcześniejszy właściciel to zaufana osoba oraz z pewnością nie będziesz oszukany, gdyż na przykład zbiornik – sprawdź nas – jest uszkodzony.

Zbiornik na gaz
Autor: Phil Sangwell
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty zakupu to nie wszystko, należy bowiem jeszcze zdawać sobie sprawę z opłat związanych z instalacją zbiornika. Wymagany jest także sam projekt, zgłoszenie go w urzędzie i odbiór techniczny, co w sumie wynosi około 10 tysięcy złotych. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być bardzo duża suma, ale po kilku latach wydatki się zwrócą, a ty będziesz posiadać zbiornik na własność. W sytuacji, gdy będziesz chciał zmienić sposób ogrzewania, zawsze będzie można go sprzedać, pozyskując uczciwą kwotę.

Drugim rozwiązaniem jest wspomniana na początku dzierżawa. Nakłady związane z otrzymaniem zbiornika, jego zainstalowaniem, projektem i odbiorem są o wiele niższe, ponieważ większość pieniędzy musi wyłożyć wybrany przez nas dostawca gazu. Klient wynajmujący zbiornik musi wyłącznie uiszczać comiesięczne opłaty, jakie w zależności od oferty mogą kształtować się na poziomie od kilkudziesięciu do nawet prawie 200 złotych.

Dostawcy nieraz dają bezpłatne pierwsze miesiące użytkowania zbiornika, nim wejdą regularne raty. Jednakże należy się liczyć z koniecznością kupna gazu od dostawcy, u którego dzierżawimy zbiorniki lgp, nawet gdy cena jest zdecydowanie wyższa aniżeli u konkurencji. Zobowiązuje nas bowiem do tego podpisana umowa. Dla zaciekawionych ofertą sporo informacji: .

Jeśli zatem masz planw planie ogrzewać swój dom używając gazu propan, powinieneś zdecydować się na jedno z opisanych wyżej rozwiązań. Decyzja może sprawiać trudność, zwłaszcza dla osób, które mierzą się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Dlatego dobrze jest zasięgnąć rady np. sąsiada, który już taki zbiornik zakupił albo kogoś z rodziny, kto ma swój dom. Ciepły dom (link) jest podstawą przyjemnego mieszkania oraz zadowolenia ze swoich czterech kątów.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes