Zimą należy nie mniej intensywnie troszczyć się o skórę, jak latem

W okresie zimy zwykle zakładamy grube ubrania i inne okrycia, więc mogłoby się wydawać, że na ten czas nie musimy wyjątkowo dbać o swoją skórę, która w większości miejsc jest zakryta. Tyle że, jeżeli zaniedbamy te kwestie przez okres zimowy, już na wiosnę, jak równie później latem, możemy mieć więcej problemów z odzyskaniem należytego wyglądu. Jak postępować, by tego rodzaju sytuacje nie pojawiały się?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą ubieramy spodnie lub grube getry nie oznacza, że powinniśmy zaniedbać fakt, iż na naszych nogach pojawił się cellulit. Tak samo, jeśli nasza skóra jest spierzchnięta i wysuszona, winniśmy podjąć wszelkie kroki, aby przywrócić ją do odpowiedniego stanu. Czy to jeśli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku takiego zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie nadmiernego owłosienia, czy też biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub każdy inny – w każdym z tych przypadków warto korzystać z pomocy wyspecjalizowanych kosmetyczek, bowiem dzięki temu, będziemy mogli zadbać o naszą skórę tak jak rzeczywiście powinniśmy. Rzecz jasna, możemy pokusić się o samodzielnie niwelowanie tego rodzaju przypadłości, ale nie jest powiedziane, że uda nam się osiągnąć oczekiwany efekt lub, że osiągniemy go w krótkim przedziale czasu.

Zaciekawił Cię temat tego tekstu? Obowiązkowo sprawdź opracowanie, tam znajdują się jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę warto je przeczytać.

Zazwyczaj stosowanie kosmetyków na własną rękę jest bardziej czasochłonne niż jednorazowa wizyta w fachowym salonie kosmetycznym, w którym można zrealizować różnego rodzaju zabiegi na skórze. Dzięki temu szybciej skórę odmłodzimy, odświeżymy i oczyścimy. Warto pamiętać, że jeśli chcielibyśmy, by nasza skóra była jędrna, pięknie opalona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać niezależnie od pory roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimowym przywiązywać większą uwagę do tego zagadnienia, bowiem, tak jak wspomniano przez dłuższy czas skóra ukryta jest pod ubraniem bądź jest narażona na niskie temperatury, co może prowadzić do jej wysuszenia, podrażnienia czy łuszczenia (ujędrnianie skóry). Regularne zabiegi, które niwelują tego typu dolegliwości, pozwalają zachować skórę w odpowiednim stanie przez cały czas i w ten sposób mamy mniej problemów, gdy nadchodzi wiosna i lato, podczas których odkrywamy różne partie ciała, zimą zakryte. Warto więc o tym pamiętać.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes