Zmień swój wizerunek na rynku usług

Coraz więcej firm i przedsiębiorstw docenia obecnie rolę ulepszania swojego wizerunku na rynku, jak również pozytywnych relacji z obecnymi i ewentualnymi klientami. W tym celu stosowany jest tak zwany marketing relacji. Opiera się on na tezie, że wartością nadrzędną jest dotarcie do klienta i jego potrzeb. Zadowolenie klienta z działania przedsiębiorstwa jest niezwykle ważne, ponieważ może wpłynąć korzystnie na przyszły wizerunek firmy.

Jedna z reguł marketingu relacji mówi o tym, że trzeba bardziej skupiać się na zaspokajaniu potrzeb klienta teraźniejszego, niż na próbach pozyskiwania nowych. Nie wolno w całej działalności zapominać o własnych pracownikach i ich prawach. Dialog z partnerami powinien odbywać się w przyjemnej, dobrej atmosferze.

Programy motywacyjne

Programy motywacyjne, zwane też lojalnościowymi, są niezwykle często stosowane przez przedsiębiorstwa.

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Są one częścią marketingu relacji. Są sposobem na wywoływanie przywiązania nabywcy do danej marki, przydając jej przy tym popularności. To z kolei pozwala na zwiększenie sprzedaży danego towaru, czyli na większy zysk. Statystycznie programy tego typu w większości są rozpoznawane przez osoby o wyższym poziomie wykształcenia, oni też są najczęściej ich odbiorcami. System lojalnościowy niezbyt często natomiast dociera do ludzi niewykształconych, a także do osób w podeszłym wieku. Generalny stopień poinformowania o nim jest wciąż niezadowalający. Nabywcy nierzadko korzystają z programów lojalnościowych nieświadomie.

Programy motywacyjne na terenie kraju

W Polsce również funkcjonuje wiele programów lojalnościowych >> . Zaufanie do tego typu programów deklaruje coraz znaczniejsza liczba osób. Najchętniej wykorzystywane programy lojalnościowe w Polsce to Tesco Clubcard, Orlen Vitay, program Rodzinka wprowadzony przez sieć Carrefour oraz karta Payback. Do tego typu programów należą także różnego typu karty stałego klienta, które można otrzymać np. w niektórych aptekach. Stosunkowo nowym systemem jest program lojalnościowy „Rossnę”, organizowany przez sieć sklepów Rossmann. W ramach tego programu oferowane są kilkuprocentowe upusty na akcesoria dla niemowląt, nabywane w tej sieci przez rodziców dzieci.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes