Zmotywowani do działania pracownicy – tajemnica dobrych wyników przedsiębiorstwa

Posiadając własną firmę każdy z nas boryka się z problemem chęci pracowników do pracy. Jest to ważna rzecz, ponieważ chętni do pracy pracownicy to lepsza praca a tym samym wyższe zarobki firmy. Sposób zachęcania do pracy pracowników zależy od wielu czynników zależnych zarówno od pracodawcy jak również pracownika.

Program motywacyjny

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Układając program motywacyjny musimy początkowo zapoznać się z wymaganiami naszych podwładnych. Zadowoleni pracownicy w firmie będą z pewnością lepiej pracować oraz z chęcią pojawiać się pracy. Z pomocą przyjdą bezosobowe ankiety przykładowo na temat warunków pracy w firmie i wynagrodzenia. Musimy też dowiedzieć się co najlepiej motywuje naszych pracowników do pracy. Czy są to dodatkowe premie, wolne dni od pracy czy może przyjazna atmosfera w pracy. Każdy element programu musi być zgodny z obowiązującymi w miejscu pracy regulaminami i powinien być ułożony na potrzeby danej firmy. Co z tego, że obiecamy podwładnym premie za dobrą pracę jeśli nie będziemy mieli funduszy na nie.

Każdy z nas chce być nagradzany za prawidłowo wykonaną pracę. Dlatego też warto nagradzać pracowników za to, że starali się dla dobra przedsiębiorstwa i wykonali wyznaczone zadania. Program motywacyjny powinien uwzględniać takie wynagrodzenia jak również szansę awansu pracowników jeśli przez dany okres czasu bardzo dobrze pracują. Praca, w której jest możliwość awansowania z pewnością będzie bardziej interesująca dla potencjalnych pracowników (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-czy-ty-chorujesz-na-pracoholizm), niż taka, w której przez dużo lat będziemy na jednym stanowisku. Program motywacyjny musi uwzględniać także szkolenia dla pracowników i spotkania podsumowujące sukcesy firmy.

Szkolenie motywacyjne

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Wykwalifikowani pracownicy, pochwaleni publicznie za swoją dobrze wykonaną pracę to bardzo dobry sposób na powiększenie efektywności pracy przedsiębiorstwa. Istotnym krokiem po utworzeniu programu motywacyjnego jest zaprezentowanie go pracownikom, opisanie misji firmy i wartości, którymi mają kierować się pracownicy.

Istotne jest też wyznaczanie małych celów pracownikom, żeby stopniowo można było dojść do określonych przez pracodawcę większych celów. Kluczem do sukcesu firmy są wyszkoleni, chętni do pracy i zadowoleni pracownicy. Warto jest więc zadbać o ich potrzeby i odpowiednio nagradzać za dobrze wykonywaną pracę. Przyniesie to na pewno efekty w niedługim czasie.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes