Tag Archives: ZUS

Protokół przekazania urządzeń do roboty jest niesamowicie istotny

Wyposażenie miejsca działalności okazuje się być bardzo istotne

W których momentach warto zwrócić się po poradę do księgowej zatrudnionej w biurze rachunkowym?

Wszyscy znają ludowe porzekadło, że nieznajomość prawa szkodzi. Oczywiście jest to prawda, lecz są takie sfery życia, szczególnie takie jak zdobycie pierwszej pracy, wypłata pensji albo urlop wychowawczy lub macierzyński, które szczególnie warto skonsultować z kimś z dużą wiedzą z tych dziedzin, aby nie być oszukanym albo aby dochodzić swoich praw z absolutną świadomością tego, co się nam należy.

Własna firma to szansa na lepszą przyszłość, to także wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak ruszyć ze swoim biznesem?

Każdy z nas wie,albo przynajmniej stara się domyślić, że własna firma to nie lada wyzwanie.

Programy przydatne dla działu księgowości.

Narzędzia przydatne dla księgowego w firmie. Między innymi: kalkulator vat, minimalne wynagrodzenie 2015 oraz księgi rachunkowe.

W sytuacji gdy prowadzimy własną działalność, codziennie mamy do czynienia z fakturami – zarówno gdy zakupujemy towar, jak i go sprzedajemy. Biorąc udział w transakcjach sprzedaży i zakupu, powinniśmy sprawnie poruszać się pomiędzy wartościami netto-brutto.

Oprogramowania do składania deklaracji

Jak każdego roku, nadchodzi okres rozliczeń z US. PIT 37 jest najbardziej popularnym typem blankietu podatkowego. Druk PIT 37 online służy do pewnego wypełniania deklaracji podatkowych.

Co koniecznie trzeba znać, pragnąc się właściwie wywiązać z rozliczenia corocznego ze Skarbowym Urzędem?

Nowy rok przynosi kolejne podatkowe zmiany. Wśród tego typu zmian znajduje się zmiana właściwości urzędu skarbowego dla celów VAT. Pewna część podatników zostanie zobligowana do zmienienia dotychczasowego Skarbowego Urzędu.

Zagadnienia z obszaru ubezpieczeń – w jakim celu dobrze jest je znać?

W dzisiejszych czasach spotyka nas coraz to więcej incydentów, w jakich znajomość pewnych zagadnień jest niesłychanie przydatna. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i prowadzących swoją działalność gospodarczą.