Życie pomiędzy miastem a wsią. Dwa światy będące tak blisko siebie. Czy również nie możesz się zdecydować, gdzie chciałbyś zamieszkać na stałe?

Pokój hotelowy
Podobnie, jak udajemy się za miasto, by złapać nieco świeżego powietrza, tak samo przybywamy do miasta, w celu załatwienia jakieś sprawy. Takie jest życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek mieszkamy jesteśmy po jednej albo po drugiej stronie, ale zawsze się znajdzie powód do narzekania, bo jak mieszkamy na odludziu chcielibyśmy być bliżej miasta, a gdy mieszkamy w mieście pragniemy spokoju. Jak znaleźć złoty środek?

To bardzo podobne zachowanie jak w sytuacji pogody. Kiedy jest zima już mamy dość mówimy, żeby już się to skończyło, żeby . No i później nastaje lato, cieszymy się aż do czasu, gdy zaczynamy narzekać na upały…Wydaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie mówili i robili zawsze . Nie jest do końca wiadomo, czy to nasza cecha narodowa, czy po prostu taka jest natura człowieka. Polecamy hotel w Poznaniu. Odnosząc nasz umiarkowany klimat przykładowo do klimatu, gdzie są dwie pory roku: sucha i mokra, to chyba mamy lepiej.
pałac brzezina
Autor: Prayitno
Źródło: http://www.flickr.com

U nas, chociaż pomiędzy porami roku granice są coraz cieńsze jest jednak duża różnorodność. Nasze lata są przecież upalne, mamy też, cieplutką wiosnę, mroźną i śnieżną zimę i albo magiczną, albo ponura jesień. Tam, gdzie jest tylko pora deszczowa i pora sucha przez jedną część roku pogoda każdego dnia danej pory jest identyczna, podobnie jest w drugiej części roku, ale tym razem ciągle leje deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali. To tak samo jak ten cały konflikt między miastem i wsią. Ktoś mieszka pod Poznaniem i jest świadomy, że są hotele w Poznaniu, galerie handlowe, urzędy, sale konferencyjne HP PARK Poznań tez ma i bary, restauracje, kina… Ale poznaniak powie, że za to tam na wsi, znajdują się pola, jest cisza i spokój.

A przecież da się to wszystko razem ogarnąć. To nie problem, by w weekend udać się gdzie indziej. Ze wsi do miasta lub na odwrót. Jeśli mieszkasz na wsi i pragniesz wybrać się w weekend do kina. Nic bardziej trudnego Podobnie, jak mieszkasz w dużym mieście, to na weekend możesz zaplanować wypad na łono natury. Może to i krótko taki weekend, no ale nie da się nagle przeprowadzić w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy.

Autor

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes